Yerli otomobil TOGG ile ilgili çalışmalar son hızda devam ederken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan konuyla ilgili önemli açıklama...

Kayıp 'kripto kraliçesi' FBI'ın en çok arananlar listesine girdi! Kayıp 'kripto kraliçesi' FBI'ın en çok arananlar listesine girdi!
Yerli otomobil TOGG ile ilgili çalışmalar son hızda devam ederken, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan konuyla ilgili önemli açıklamalar geldi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOGG fabrikasının açılış tarihini ve yerli otomobili trafikte göreceğimiz tarihleri açıkladı.

29 Ekim 2022'de TOGG fabrikası açılıyor

Tosya Sanayi ve Ticaret Odası'nın yeni hizmet binası açılışında konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOGG'un Bursa Gemlik fabrikasının 29 Ekim 2022'de resmi açılışının yapılacağını açıkladı. Hisarcıklıoğlu açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağını da ekledi.

TOGG'un trafiğe çıkacağı tarih

Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli otomobil TOGG'u trafikte göreceğimiz tarihi de açıkladı. Açıklamaya göre TOGG, 2023'ün ilk çeyreğinde trafikte olacak. Buna göre 9 ay içerisinde TOGG'u yollarda görmüş olacağız. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun yerli otomobille ilgili açıklaması şöyle:
"Allah nasip ederse 29 Ekim’de Sayın Cumhurbaşkanımızın elleri ile fabrikanın açılışını gerçekleştireceğiz. 2023’ün ilk üç ayında inşallah banttan inerek trafiğe çıkmış olur."