Zoom şirketi, pandeminin aile, arkadaşlar ve işyerleri görüşmelerinin yüz yüze buluşmaları sanallaştırmaya zorlamasıyla birlikte, video konferans uygulaması Zoom’un geçen yıl gelirlerinin dört kattan fazla arttığını duyurdu.

‘Kurucu-CEO’, insanları evde kalmaya zorlayan salgınla birlikte video konferans işi için ”benzeri görülmemiş bir yıl” diyor.

Kaliforniya merkezli şirketin gelirleri yıllık %326 artışla 2,65 milyar dolara yükselirken, dördüncü çeyrekte 883 milyon dolarla bir önceki yıla göre %326 daha etkileyici bir artış kaydetti. 

Şirketin kurucusu ve CEO’su Eric Yuan, son 12 ayın ”Zoom için eşi görülmemiş bir yıl” olduğunu söyledi. 

Aynı zamanda, ”Pandemiye yanıt olarak müşterilerimize ve küresel topluma kritik iletişim ve işbirliği hizmetleri sağlamak için işimizi önemli ölçüde ölçeklendirdik.” da dedi. 

Gelecek aylarda daha normal sosyalleşme ve iş yapma olanakları beklenirken, Zoom önümüzdeki mali yıl için gelirde %42’lik bir artışla 3,7 milyar ABD doları bekliyor.

Şirket, Ocak ayı sonunda her biri 10’dan fazla çalışanı olan 467.100 müşterisi olduğunu söyledi. Geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık %470 arttı. 

Rosenblatt Securities analisti Ryan Koontz, yatırımcılara verdiği bir toplantıda şunları söyledi: ”Bugüne kadar Zoom uygulamasından tamamen etkilenmemize ve evden çalışma ve hibrit modellerin salgın sonrası kalmaya devam edeceğini kabul etsek de, biz kurumsal doğrudan satış ve kanal satışları oluşturmada şirketin ilerlemesini izlemenin kritik önem taşıdığına ve marka ve lider pazar konumunun en değerli olduğuna inanıyoruz.”

OKUYUN  Apple’ın ''Bul'' uygulaması ile sizi takip eden biri olup olmadığını öğrenin!