2015 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana “Google Fotoğraflar” , fotoğraflar ve videolar için en popüler cloud depolama çözümü olarak yerini sağlamlaştırdı. Kullanım kolaylığı, harika özellikleri ve olağanüstü değeri nedeniyle bir milyardan fazla insan hizmete akın etti. Peki ya en iyi Google Fotoğraflar alternatifi mi arıyorsunuz?

Google Fotoğraflar, “yüksek kaliteli” fotoğraflar ve videolar için ücretsiz ve sınırsız depolama katmanı tamamen sona erdiğinde yakında büyük bir değişikliğe girecek.

2021 yazından itibaren Google Fotoğraflar, fotoğraflarınız ve videolarınız için yalnızca 15 GB’lık ücretsiz Cloud depolama alanı sağlayacak. Bunu en üst düzeye çıkardığınızda, daha fazla depolama alanı için ödeme yapmanız gerekecek ve bu, şu anda tamamen ücretsiz olduğu için yalnızca “Google Fotoğraflar” kullanan kullanıcılar için haberler hiç iyi olmayacak.

Geniş bir fotoğraf ve video koleksiyonunuz varsa veya Google Fotoğraflar hesabınızla aynı e-posta altında diğer Google hizmetlerini kullanıyorsanız, bu 15 GB sınırını kolayca aşabilirsiniz.

Ancak, başka bir şey denemek ve diğer Google uygulamalarınız için bu 15 GB’lık ücretsiz depolama alanını saklamak isterseniz, orada birçok “Google Fotoğraflar” alternatifi var. Bu yazıda, piyasadaki en iyi beş “Google Fotoğraflar” alternatifini sıraladık.

En iyi “Google Fotoğraflar” alternatifleri

  1. iDrive

İDrive’ın Cloud depolama çözümü olduğu düşünüldüğünde, çevrimiçi fotoğraf koleksiyonları düzenlemek isteyenler için de mükemmel bir seçim olacaktır. Fotoğraf saklama uygulaması için fazla bütçeniz yoksa, istediğiniz zaman iDrive’ın ücretsiz sürümüne kaydolabilirsiniz. Çok fazla fotoğraf saklaması gerekmeyen kullanıcılar için 5GB depolama alanı sağlayacaktır.

Ancak bu yeterli depolama alanı olmazsa, yılda 52,12 ABD doları karşılığında 5 TB’a veya 74,62 ABD dolarına 10 TB’a yükseltebilirsiniz. Dahası, premium hesap sahibi olarak, tüm cihazlarınızdan fotoğraf yükleyebilir ve depolayabilirsiniz.

İDrive hakkında sevdiğimiz şey, fotoğrafçılar için bazı yararlı özellikler sunmasıdır. Yani, cihazınızda depolanan tüm fotoğrafları ve videoları otomatik olarak buluta yedeklemek için “Otomatik Kamera” özelliğini kullanabilirsiniz.

OKUYUN  En çok kullanıcı bilgisi toplayan ve paylaşan uygulama belli oldu!

Ayrıca fotoğraflarınızı otomatik olarak sıralayabilen bir yüz tanıma özelliği de vardır ve fotoğrafları bir dizi bağlantılı cihazda senkronize edebilirsiniz. Verileriniz silinirse, yedeklenmiş tüm fotoğraflarınızı ve videolarınızı içeren fiziksel bir sabit sürücüye erişmek için iDrive Express’i kullanabilirsiniz.

  1. pCloud

PCloud ile diğer Google Foto alternatifleri arasındaki fark, ömür boyu abonelik sunmasıdır, böylece önceden bir ücret ödeyebilir ve platforma başka bir ücret ödemeden kalıcı olarak kullanabilirsiniz.

En ucuz ömür boyu abonelik 175 dolardır ve 500 GB depolama alanı sağlar. Ancak bu yeterli değilse, 2 TB depolama alanı için 350 ABD doları ödeyebilirsiniz. Büyük bir toplu ödeme yapmamayı tercih ederseniz, yıllık planlar mevcuttur.

Tıpkı iDrive gibi, fotoğraflarınızı ve videolarınızı otomatik olarak buluta yükler. Ve tüm cihazlarınızı otomatik olarak senkronize etmek için pCloud’u kullanabilirsiniz. DropBox , Facebook, Instagram, OneDrive ve Google Drive gibi internet hizmetlerinde fotoğraf depoluyorsanız, pCloud aracılığıyla da yedeklemeler oluşturabilirsiniz.

PCloud’un mükemmel bir iş çıkardığı bir diğer alan da, platformunda depolanan her dosya için 256 bit şifreleme sağlayan güvenliğidir. Ayrıca, dosya sürümü oluşturma, veri kurtarma, uzaktan yükleme, çevrimiçi belge önizlemeleri ve hesabınızı 30 gün içinde geri sarma gibi bir dizi kapsamlı dosya yönetim aracına da sahip olursunuz.

  1. Adobe Creative Cloud Fotoğrafçılık

Profesyonel bir fotoğrafçıysanız ve Google Fotoğraflar’a daha gelişmiş bir alternatif arıyorsanız, kesinlikle Adobe Creative Cloud Photography’ye göz atmalısınız .

Aylık 9,99 ABD doları maliyeti, Adobe’nin fotoğrafçılar için en iyi bilinen bulut çözümlerinden bazılarına erişim sağlar. Lightroom ile sezgisel mobil, masaüstü ve web yazılımı aracılığıyla fotoğraf çekebilir ve düzenleyebilirsiniz. Fotoğraflarınızı düzenlemeyi bitirdikten sonra, onları otomatik olarak Cloud’a kaydedebilirsiniz.

Bu plan aynı zamanda masaüstü ve iPad için Adobe Photoshop ile birlikte gelir ve fotoğraflarınızı en güçlü fotoğraf düzenleme çözümlerinden birini kullanarak düzenlemenize olanak tanır. Ardından bir portföy web sitesi oluşturarak ve plana dahil olan çeşitli sosyal medya araçlarını kullanarak kreasyonlarınızı sergileyebilirsiniz. Bu harika özelliklerin yanı sıra, 20 GB bulut depolama alanı elde edersiniz. Adobe, bunun 4.000 JPEG dosyasını yedeklemek için yeterli veri olduğunu söyleniyor.

OKUYUN  "Steam" açılmıyor mu? Düzeltmenin birkaç yolu...

  1. NordLocker

Nord Security, en iyi sanal özel ağlardan ( NordVPN ) birini sunmasıyla daha çok tanınıyor olabilir , ancak aynı zamanda Google Foto’nun güçlü bir alternatifini de geliştirdi.

NordLocker , tüm fotoğraflarınızı ve videolarınızı uçtan uca şifrelemeyle korunacakları buluta yüklemenizi sağlayacaktır. Oldukça güvenli olmasının yanı sıra, kullanımı da kolaydır ve basit bir sürükle ve bırak arayüzü kullanarak fotoğraflarınızı yedeklemenize olanak tanır.

Fotoğraflarınıza ve videolarınıza erişmek istediğinizde, bir PC veya Mac’te NordLocker hesabınızda oturum açmanız yeterlidir. Otomatik veri yedeklemeleri sayesinde , cihazınızın kırılması veya kaybolması durumunda değerli fotoğraf ve videolarınızı kolayca geri alabilirsiniz. NordLocker ayrıca, birisine şifrelenmiş klasörlerinizden birine (örn. Kilitli dolap) erişme ve onu güvenli bir şekilde gönderme izni vermenize izin veren güvenli bir dosya paylaşım özelliğine sahiptir.

Öyleyse, muhtemelen şifrelenmiş bir bulut depolama çözümünün ne kadar ücret olacağını merak ediyorsunuz? Aslında NordLocker’ın ücretsiz bir sürümü var ve 3GB bulut depolama alanı sağlayacak. Bu yeterli değilse, her zaman prim alabilirsiniz. Yıllık 47,88 ABD doları (aylık 3,99 ABD doları) ücret karşılığında 500 GB bulut depolama alanı elde edersiniz.

  1. Amazon Fotoğrafları

Amazon Photos , Prime üyelerine fotoğraflar için sınırsız depolama ve videolar için 5GB depolama alanı sunan başka bir harika fotoğraf depolama uygulamasıdır. Bu arada, Prime olmayan kullanıcılara 5 GB fotoğraf ve video depolama alanı sağlanır.

Amazon Photo uygulamasını indirirseniz, cihazınızda depolanan her fotoğrafı ve videoyu otomatik olarak kaydetmek ve yedeklemek için kullanabilirsiniz. Bu şekilde, telefonunuzda hafızadan tasarruf edebilir ve cihazınız hasar gördüğünde veya kaybolduğunda içeriği geri alabilirsiniz.

Prime kullanıcıları yalnızca Amazon Photo’da daha fazla depolama alanı elde etmekle kalmaz, aynı zamanda beş aile üyesine sınırsız depolama alanı verebilir ve kelimelere, konumlara ve adlara göre arama terimleri girerek belirli fotoğrafları hızla bulabilir.

OKUYUN  Cep telefonuna bulaşan virüs nasıl temizlenir?

Amazon Fotoğraf uygulamasını kullanarak fotoğraflarınızı ve videolarınızı tüm cihazlarınızda görüntüleyebilirsiniz. Ve birisiyle paylaşmak istediğiniz bir fotoğraf veya video varsa, bunu kısa mesaj, e-posta ve desteklenen uygulamalar yoluyla gönderebilirsiniz.

  1. Flickr

Birçok cloud depolama çözümü, çok küçük bir depolama miktarı için müstehcen miktarlar talep eder, ancak Flickr’da durum kesinlikle böyle değildir. Amerikan resim ve video barındırma platformu, 1000 fotoğraf ve videoyu ücretsiz olarak depolamanıza izin verir. Ancak, Flickr’ın ücretsiz Cloud depolama alanıyla öne çıkarken para kazanmasına izin veren uygulama içi reklamlarla uğraşmanız gerekecek.