Dünyanın en çok kullanılan web tarayıcısı olan Google Chrome, çok yönlü ve hızlı bir tarayıcı. Ancak Chrome’u diğerlerinden ayıran asıl özellik, tarayıcıya ve web’e ekstra işlevler ekleyen çok çeşitli uzantılar sayesinde sunduğu çeşitliliktir.

Başlangıç ​​sayfasını özelleştirmek, metni genişletmek, dil bilgisi hatalarını otomatik düzeltmek ve hatta trackerları engelleme özelliklerine bile sahip. Eğer Chrome uzantılarının dünyasında yeniyseniz, sizin için en iyi ücretsiz Google Chrome uzantılarını seçtik.

Momentum

Başlangıç sayfanızı hem güzel hem de kullanışlı hale getirebileceğiniz Momentum uzantısıyla başlayalım. Sizi her gün yeni bir arka plan resmiyle ve karşılar ve motive edici bir cümle ile size gün içine yapacaklarınız konusunda yardımcı olur.

StayFocusd

StayFocusd, odaklanmanıza yardımcı olmak istiyor. Uzantıyı kullanarak web sitelerinde geçirdiğiniz süreyi kısıtlayabilirsiniz. Temelde iPhone Ekran Süresi özelliği gibi, ancak web siteleri için diyebiliriz.

Uygulamayı programlayabilirsiniz ve istediğiniz bir site için belli bir süre sonra o siteyi gün içinde kullanmayı engelleyebilirsiniz. Örneğin; Facebook’u 30 dakika kullandıktan sonra günün geri kalanında engellenmesini sağlayabilirsiniz.

Bitwarden

Her birkaç yılda bir, en iyi ücretsiz şifre yöneticisi tartışması, genellikle bir şifre yöneticisi fiyatlandırma katmanlarını değiştirdiğinde yine ortaya çıkar. Bitwarden ise hala ücretsiz kullanım sunan en güvenli şifre yöneticilerinden biri olmaya devam ediyor.

Bitwarden’in Chrome uzantısı, istediğiniz her şeyi yapar: Şifreleri kaydeder, yenilerini oluşturmanıza yardımcı olur ve Ayarlarında, sayfayı açtığınız anda kayıtlı şifreleri otomatik olarak dolduran bir özellik vardır. Sadece bu şık özellik için Bitwarden’ın kullanmaya değer olduğunu düşünebilirsiniz. (Ayarlar > Seçenekler > Otomatik Doldur)

Magical Text Expansion

Text expansion(Metin genişletme), küçük metin parçalarını, ev adresiniz, yeni müşteriler için belirlenmiş bir yanıt ve hatta bir web sitesi bağlantısı olabilen önceden yapılandırılmış daha uzun metne genişletmenize olanak tanır.

OKUYUN  Google'ın otonom aracı trafiği kilitledi! Destek ekibinden kaçmaya çalıştı...

Zoom Scheduler

Pandemi sonrası dünyanın üzücü bir gerçeği: Zoom toplantılarından kaçış yok ve bir noktada Zoom toplantılarınızı kontrol altına almanız gerekecek. Zoom Scheduler bu noktada devreye giriyor.

Doğrudan Google Takvim’e entegre olan bu eklenti bir toplantı planlarken (Google Meet için yerel olarak desteklenen bir şey) benzersiz bir URL ile birlikte bir Zoom toplantı programı oluşturabilirsiniz. Zoom toplantı URL’si daha sonra davet e-postası ile birlikte tüm katılımcılara otomatik olarak gönderilir ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Weave Highlighter

Oldukça basit; Web üzerinde araştırma içni ya da daha sonra kullanmak için çevrimiçi makaleler üzerinde vurgu yapmak, kaydetmek ve açıklama eklemek isterseniz sizin için birebir.

Grammarly

Grammarly, yazarken yazım denetimi yapan ve dil bilgisi düzelten bir araçtır. Amacı aslında daha iyi yazmanıza yardımcı olmaktır. . Yazarken veya düzeltme okurken genellikle görmezden geldiğimiz küçük, aptalca yazım hatalarını yakalayacaktır. Buraya virgül koymanızı veya oradaki bir kelimeyi değiştirmenizi söyleyecektir. Daha iyi e-postalar ve hatta daha iyi sosyal medya gönderileri yazmanıza yardımcı olur.

OneTab

Kendinizi çok fazla sekmeyle bulduğunuzda, tüm sekmelerinizi bir listeye dönüştürmek için OneTab simgesini tıklayın. Sekmelere tekrar erişmeniz gerektiğinde, onları tek tek veya hepsini bir kerede geri yükleyebilirsiniz.

Sekmeleriniz OneTab listesindeyken, Google Chrome ve Mozilla Firefox’ta açık olan sekmelerin sayısını azaltacağınız için% 95’e varan oranda hafıza tasarrufu yapacaksınız.

Magic Actions for YouTube

YouTube için olmazsa olmaz uzantılardan

Öne çıkan özellikleri:
+ Gece modu
+ Reklamları tamamen engelleme
+ Her zaman istenilen kalitede video izleme
+ Sinema modu
+ Video açıklamalarını sürekli kapatma

uBlock Origin

Bu uygulama sayesinde siz internette gezerken sizi izleyen trackerları engellenir. Güvenliğe önem veriyorsanız tavsiye ederiz.