Twitch platformunun son dönemde oyundan daha çok 'görsellik' odaklı olduğu ve kadın yayıncıların ön planda olduğu tartışmalarını duymuşsunuzdur. Son veriler ise bunu pek de destekler nitelikte değil. Çünkü rakamlar yalan söylemez ve Twitch'in en çok izlenen 100 yayıncısı arasında sadece tek bir kadın yer alıyor: Amouranth 

Dextero'nun haberine göre, ünlü yayıncı Pokimane bu ay başında yayınlara ara verdiğinden beri en çok izlenen 100 yayıncı listesinde tek kadın Amouranth kaldı. O da Ekim sonunda ara verdi , ancak o zamandan beri düzenli olarak olmasa da yayınlara geri döndü. 

Google'un yapay zekasıyla istediğiniz YouTube videosu hakkında tartışabileceksiniz! Google'un yapay zekasıyla istediğiniz YouTube videosu hakkında tartışabileceksiniz!

Amouranth-Youtube-

Pokimane daha önce yaptığı açıklamalarda, kadın yayıncıların platformda fark edilmesinin nispeten daha kolay olduğunu fakat daha sonra büyümenin çok zor bir hal aldığını belirtmişti. Son dönmemlerde Twitch'in yayın politikaları çok eleştiriliyor ve 'vücudunu sergileyerek' yayın yapan kadın yayıncıların platformu ele geçirdiği eleştirileri yapılıyordu. Fakat ilk 100 yayıncı arasıdna tek bir kadın yayıncıyı görmek bu eleştirilerin tamamen haklı olmadığını gösteriyor.

1_bILK3wzgDHHHyiC3XBkQeg

En çok izlenen 100 yayıncı listesinde tabii ki bazı sorunlar var. Çünkü daha sık yayın yapan kullanıcılar listede daha çok yukarıya çıkıyor. Ancak  kimin en çok takipçi toplamayı başardığından ziyade platformda gerçekte kimin izlendiğini daha doğru bir şekilde gösteriyor. Amouranth Ekim ayında yaklaşık 2,7 milyon saat izlenirken, en iyi erkek yayıncı Gaules 15 milyon saatin biraz üzerinde izlendi ve bu ikisi arasındaki uçurumun ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.

Amouranth kısa bir süre önce kocasıyla yaşadığı problemlerl gündeme gelmişti. O olayların detaylarını aşağıdaki haberden okuyabilirsiniz:

Twitch ve OnlyFans fenomeni Amouranth, evli olduğunu ve kocası tarafından tehdit edildiğini açıkladı Twitch ve OnlyFans fenomeni Amouranth, evli olduğunu ve kocası tarafından tehdit edildiğini açıkladı

Editör: Burak Karahan