Twitter, hesabınız ile paylaştığınız tweet’leri veya diğer hesapların tweet’lerini artık WhatsApp’ta tek bir tıkla paylaşmanıza olanak sağlayacak. Henüz test aşamasında olan özellik, şu an için sadece Hindistan’daki kullanıcıların denemesine sunuldu.

Twitter, uygulamasına ve web sayfasına WhatsApp’a özel yeni bir buton koymayı test ediyor. Tweet’lerin altına eklenecek yeni buton sayesinde direkt olarak tweet’leri WhatsApp uygulamasında mesaj olarak paylaşabileceğiz.  Tweet’lerin altında şu an için sadece yorum atma, retweet etme, beğenme ve paylaşma seçenekleri bulunuyor. WhatsApp’ta paylaş butonu da yakın zamanda herkese eklenecek gibi gözüküyor.

Twitter Hindistan resmi hesabında paylaşılan tweet’te, bu özelliğin denendiğini ve birkaç kişide gözükebileceğini açıkladı. Ayrıca bir görsel ile test edilen özelliğin tasarımını da paylaştı. Paylaşılan tasarıma göre paylaşma simgesinin yerini, WhatsApp’ta paylaş simgesi almış gibi duruyor. Ancak hala test aşamasında olduğu için tasarımda değişiklikler olabilir.

WhatsApp'ta sesli ve görüntülü konuşmayı sevenlere iki yeni özellik! WhatsApp'ta sesli ve görüntülü konuşmayı sevenlere iki yeni özellik!

Yeni özelliği test eden kullanıcılar, WhatsApp’ta paylaş simgesine dokunduktan sonra WhatsApp’ta paylaş veya diğer platformlarda paylaş seçeneklerini gördüklerini dile getirdiler. Yeni özellik şu an için sadece 400 milyon nüfusa sahip Hindistan’da deneniyor ama yakın zamanda bütün ülkelerde erişime açılacağı düşünülüyor.