Türkiye’nin yerli elektrikli otomobili Togg için altyapı çalışmaları devam ediyor. Bu bağlamda Togg’un şarj istasyonu markası TruGo, şarj cihazı kurulumlarına başladı. Togg’un TruGo markasıyla ilk şarj cihazları Bolu’da kuruldu.

TruGo’nun sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, İstanbul-Ankara arasındaki önemli geçiş noktalarından biri olan Bolu HighWay Dinlenme Tesisi’ne 6 adet şarj cihazı kurulumu yapıldığı duyuruldu. Şarj cihazları yakında hizmet vermeye başlayacak.

Tesla, araç satışında rekor kırdı! Tahminlerini %38 aştı... Tesla, araç satışında rekor kırdı! Tahminlerini %38 aştı...

Kurulan şarj cihazlarının detaylarına gelirsek; cihazların 4 tanesi 180 kW, diğer ikisi ise 300 kW üzeri güce sahip. 300 kW’lık şarj cihazları Siemens tarafından, diğerlerinin ise Star Charge tarafından üretildiği belirtiliyor.

Kurulan şarj cihazlarının her birinde iki soket yer alıyor. Aynı anda toplamda 12 soket ile hizmet verecek Bolu’daki şarj istasyonu, tüm elektrikli araçların kullanımına açık olacak.

Ekran Resmi 2022-10-11 13.32.55

Togg Gemlik Tesisi açılışı 29 Ekim’de yapılacak. Bu etkinlikte yerli otomobille ilgili daha detaylı bilgiler elde edeceğiz. Togg C-SUV modelinin 2023 Mart ayında yollarda olması bekleniyor.

TOGG, geçtiğimiz aylarda EPDK’ya yaptığı başvuru sonucunda TruGo markası için işletmeci lisansı aldı. Hedefin ise 81 ilde 600’den fazla lokasyonda 1000 yüksek performanslı şarj cihazı kurmak olduğu belirtilirken, trafik yoğunluğu yüksek yerlerde 25, az yoğunluk olan yerlerde ise 50 km’de bir cihazın kurulacağı aktarıldı. Ayrıca, %20 şarja sahip aracın TruGo ile birlikte 25 dakikada %80 şarja ulaşabileceği de daha önce gelen bilgiler arasında yer aldı.

Togg sürüş testinde: Trafiğe çıktı - VİDEO Togg sürüş testinde: Trafiğe çıktı - VİDEO

Editör: Burak Karahan