Sony’nin fotoğrafçılara özel olarak geliştirdiği telefonu Xperia Pro, geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkmıştı. Cihaz şimdi de Avrupa’da satışa sunuldu. Satışa sunuldu sunulmasına ama fiyat gerçekten komik derecede pahalı…

Sony’nin en pahalı telefonu olan Xperia Pro; İngiltere, Almanya, Finlandinya gibi Avrupa ülkelerine bugünden itibaren gelmeye başladı. Cihazın bu ülkelerdeki fiyatları ise şöyle;

— İngiltere: 2.299 pound- 26.500 TL
—Almanya: 2.499 euro- 24.500 TL
—Finlandinya: 2.499 euro- 24.500 TL

Xperia Pro’nun Avrupa fiyatı yukarıda gördüğünüz gibi. Oldukça yüksek fiyat bir maliyete sahip olan bu telefonun ülkemize gelip gelmeyeceği ise şu an için bilinmiyor. Ancak gelse bile bu fiyatların üstüne bir de vergiler ekleneceğini düşünürsek pek bir talep olacağını sanmıyoruz.

Sony Xperia Pro’nun özellikleri

Qualcomm Snapdragon 865‘den güç alan telefon 8 GB RAM ve 512 GB depolama ile geliyor. Arkada 12 Megapiksel çözünürlüğünde üç kameraya 3D ToF sensörü eşlik ederken, önde 8 Megapiksel kamera yer alıyor.

5 inç büyüklüğündeki 21:9 OLED ekranı 4K çözünürlük sunan telefon, Motion Blur Reduction teknolojisi ile gelirken 4000 mAh bataryadan besleniyor. IP 65 / 68 sertifikalarına sahip.

4 yollu 5G mmWave anten sayesinde, 5G kapsama alanı içerisinde olan bir bölgede mümkün olan en yüksek hızlara ulaşılması sağlanıyor. Yandaki kısayol tuşuna bastığınızda bir modeme dönüşebilen telefon, kameradan gelen görüntülerin bir merkeze en yüksek hızlarda aktarılmasını sağlayabiliyor.

5G konusunda hem Sub-6 hem de mmWave desteğine sahip olan telefonda bir HDMI girişi yer alıyor. Bu sayede telefonun 4K OLED ekranı kamera için harici monitör olarak kullanılabiliyor.

OKUYUN  Xiaomi, Türkiye fabrikası için genç çalışanlar arıyor!