17 Eylül 2021 tarihinde dünya çapında yayınlanan Netflix'in Güney Kore dizisi Squid Game, dünya çapında büyük bir başarıya ulaşmış ve platformun en çok izlenen dizileri arasına girmişti. 

Dizinin hayranları 2. sezonu beklemeye devam ederken yakın zamanda Netflix tarafından Squid Game'in ilk sezonundan silinen sahne yayınlandı. Bu görüntü ilk başta dizide yer alıyordu ancak daha sonra çıkarılma kararı alındı.

Dizinin yönetmeni olan Hwang Dong-hyuk, 2. sezonun yakında izleyicilerle buluşacağını söylerken, ilk sezonda yayınlanmayan götüntü, Netflix'in Twitter hesabından yayınlandı:

Bruce Lee'nin ölüm nedeni yıllar sonra ortaya çıkmış olabilir Bruce Lee'nin ölüm nedeni yıllar sonra ortaya çıkmış olabilir

Eğer yukarıdaki videoyu izleyemiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaşılan videoda konuşan Squid Game yönetmeni Hwang Dong-hyuk, 2. sezonda yepyeni bir hikayenin izleyicileri beklediğini ve çok yakında Netflix'te yeni sezonun yayınlanacağını söylüyor.

 Squid Game, Emmy Ödülleri’nde en En iyi Drama Dizisi ödülüne aday gösterilmiş, başrol  Lee Jung-Jae ise Drama Dizisinde En İyi Başrol ödülünü kazanmıştı. Lee Jung-Jae, bu ödülü kazanan ilk Asyalı oyuncu olarak tarihe geçti. En İyi Drama Dizisi ödülünü ise Succession kazanmıştı. 

Leonardo DiCaprio'yu dizinin kadrosunda görebiliriz

Squid Game'in yönetmeni Hwang Dong-Hyuk, eğer dizinin üçüncü sezonu olursa Hollywood oyuncularını kadroya katmak istediklerini belirtti. İkinci sezonda büyük Hollywood aktörlerini görmeyeceğimizi doğrulayan yönetmen şunları söyledi:

 "Planda büyük Hollywood aktörleri yok, 2. sezon yine Kore'de geçiyor. Ancak 3. sezon için bu düşünülebilir. Leonardo DiCaprio büyük bir Squid Game fanı olduğunu belirtmişti, imkanlar uygun olursa ona oyunlara katılması için teklif götürebiliriz."