Eli Roth'un yönettiği film, aynı isimli popüler video oyununa dayanıyor. Borderlands, ana gezegeni Pandora'ya dönen bir hazine avcısı olan Lilith'i (Cate Blanchett) takip ediyor. Atlas'ın kayıp kızını bulmak için Roland (Kevin Hart), Tiny Tina (Arian Greenblatt), Krieg (Florian Munteanu), Tannis (Jamie Lee Curtis) ve Claptrap (Jack Black) ile birlikte çalışacaktır.

Nicolas Cage yaptığı en iyi 5 filmi sıraladı! Fakat hayranları aynı fikirde değil Nicolas Cage yaptığı en iyi 5 filmi sıraladı! Fakat hayranları aynı fikirde değil

Henüz resmi bir fragman olmasa da ilk bakış geçen yıl yayınlandı. Filmin çıkış tarihini bir yıldan uzun bir süre önce duyurmaya karar vermeleri tuhaf karşılansa da, daha da tuhaf olanı filmin çekimlerinin iki yıldan uzun bir süre önce Haziran 2021'de tamamlandığı bildirilmesiydi.

Video oyun yapımılarınun film versiyonları için gecikmeler giderek yaygınlaşıyor. Borderlands'in yanı sıra Uncharted filmi, orijinal çıkış tarihinden itibaren birkaç ay ertelendi. Ayrıca Super Mario Bros. Filmi, filmin gösterime girmesinde de gecikmeler yaşadı. Ancak, bu film bir video oyun filmi için gişe rekorları kırdı. Daha fazla gecikme olmazsa, hayranlar Borderlands'i en geç gelecek yıl sinemalarda izleyebilecek.