Instagram’ın “Hikayeler” işlevi sayesinde, otomatik olarak silinen fotoğrafları 24 saat içinde paylaşabilirsiniz. Bu şekilde takipçileriniz paylaştığınız fotoğrafları görebilirler. Ayrıca bu fotoğraflar 24 saat içinde siliniyor. İsterseniz fotoğraflarınızı kimlerin görüntülediğini de görebilirsiniz.

”Instagram Stories” nasıl kullanılır?

Arkadaşlarınızın hikayelerini görmek için Instagram ana sayfasının üst kısmındaki fotoğrafa tıklayabilirsiniz. Bir fotoğraf göndermek için, ana sayfanın sol üst köşesindeki artı işaretine tıklamanız yeterlidir. Kamerayı açtığınızda beliren daireye basarsanız, bir fotoğraf çekilir ve basılı tuttuğunuz sürece video çekebilirsiniz. Bir fotoğraf veya video çektikten sonra, ekranı kaydırarak bir filtre seçebilirsiniz. Sağ üstteki fotoğrafın üzerine yazabilir veya çizim yapabilirsiniz. Sağ alttaki sembol kayıt içindir. Göndermek için ortadaki dairedeki ok şekline basmanız yeterlidir.

Peki nasıl estetik story yapılır?

– Mükemmel bir eşleşme oluşturun Varsayılan renk tablosunu kontrol etmenin ve hikayenizi anlatmak için doğru rengi bulmanın zamanı geldi. Gönderinin rengini fotoğraf veya videodaki mevcut renkle eşleştirmek için renkli payetlere tıklayın.

– Hareketli resimler Gerçek zamanlı fotoğrafları sadece ekrana dokunarak Boomerang’a dönüştürebileceğinizi biliyor muydunuz? Fotoğrafları canlandırmak için önce kamerayı açmanız ve canlı moda geçmeniz ve ardından hareketli nesnelerin fotoğrafını çekmeniz gerekiyor. Ardından fotoğrafı hikayenize yükleyin. Yükledikten sonra, Boomerang ile iletişimi tetiklemek için fotoğrafı bir parmağınızla basılı tutun. Dilerseniz Boomerang’a daha kolay erişim için canlı modu her zaman etkin tutun.

– Yaratıcılığınızı ortaya çıkarın Instagram Hikayeleri, hikaye anlatımının görsel deneyimini vurgulamayı hedefliyor ve yaratıcıların, markaların ve insanların Instagram dünyasıyla bağlantı kurma biçimini değiştiriyor. Topluluktaki yaratıcılığın kapsamını genişletmek için çıkartmalar, emojiler, etkileşimli anketler ve daha fazla araç kullanıyoruz, böylece mobil cihazlarda yaratıcılığın anlamını vurgulamaya ve geliştirmeye devam ediyoruz.

– İsterseniz çektiğiniz Storyleri stickerlarla süsleyebilir veya resimlerin üzerine çizimler yapabilirsiniz.

OKUYUN  Instagram'a gelecek yeni özellikler!

– Instagram güncellemeleriyle birlikte gelen istediğiniz filtreleri aratma ve bulduğunuzda kaydetme özelliği sayesinde beğendiğiniz filtreleri kaydedip sonra kullanabilirsiniz. Birbirlerinden farklı eğlenceli ve güzel filtreleri ister fotoğraflarınızda ister videolarınızda veya isterseniz daha önce bahsettiğimiz Boomeranglarınızda kullanabilirsiniz.

– Bu çektiğiniz ve paylaştığınız storylerin eğer 24 saat içinde kaybolmasını istemiyorsanız. O kaybolmasını istemediğiniz storynizi öne çıkanlarınıza ekleyebilirsiniz.

Öne çıkanlar nedir?

Öne çıkanlar, Instagram storylerinizden silinmesini istemedikleriniz için oluşan profilinizin hemen altında çıkan ve kaybolmayan story yerleridir. İsteyen kişi istediği zaman öne çıkan storylerinizi görebilir. 24 saat geçtikten sonra da görülebilen bu storylerin tek eksik özelliği, 24 saat sonra öne çıkanlarınızdan storynizi izleyen birinin kullanıcı adını göremezsiniz. Bu özellik sadece ilk 24 saat için geçerlidir.