Instagram, beğenileri gizlemenin en iyi yolunu bulmaya çalışıyor. Ayrıca, Facebook’da benzer bir yöntemi test etmeyi amaçlıyor. Instagram, yaklaşık iki yıldır beğenileri gizlemeye çalışıyor ancak şirket bu özellik için yol haritasını kullanıcılarla şu ana dek pek paylaşmadı.

Instagram bu özellikleriyle ilgili yeni bir güncelleme için harekete geçti. . Önceki özellikte olduğu gibi bu özellik de ilk etapta sadece bazı kullanıcılara sunulacak. Uygulama, kullanıcılara istedikleri kişilerin beğenilerini gizleme seçeneği sunacak.

Kullanıcılar, kendi gönderilerinden benzer sayıları gizleme veya gönderilerdeki benzer sayıları diğer herkesten gizleme seçeneklerine sahip olacaklar. Tüm bu gelişmelerin yanında kullanıcılar, aynı zamanda beğenilerin normal şekilde görünmesini de sağlayacak.

Instagram cephesinden bu özelliğin kalıcı olup olmayacağına dair henüz bir açıklama gelmedi ancak yetkililer, özellikle genç kullanıcılarda oluşan ‘beğeni sayısının oluşturduğu baskıyı’ azaltmayı amaçlıyor.

Diğer yandan, Facebook’da böyle bir özelliği test etmeye hazırlanıyor. Avustralya’da denenmeye başlanan özellik, şimdilik çok yaygın değil. Bir yetkili ise konula ilgili “Şirketin bu yeni küçük testtin sonuçlarını öğreneceğini ve yakında paylaşacak daha çok şeyi olacağını” belirtti.

Siz Instagram ve Facebook’a gelecek olan bu özelliklerle ilgili ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

OKUYUN  YouTube Music kendini yeniliyor! Uygulama içi simgeler değişiyor