Hacettepe Teknokent’te üç genç öğrenci, düğün takılarının artık internet ortamından da alınıp takılmasını sağlayan “Goldtag” adlı bir cep telefonu uygulaması geliştirdi. İçinde bulunduğumuz dönemde, etkinliklere gidemeyenler için büyük bir çözüm sağlayacak olan uygulama, aynı zamanda güvenli bir hizmet sunuyor. Goldtag’i birlikte inceleyelim…

Günlük hayatta da kısıtlamalara yol açan pandemiden düğünler de olumsuz etkilendi. Eskiden kalabalık gerçekleştirilen eğlenceli, müzikli ve oynamalı kutlamalar salgın tedbirleri kapsamında yasaklandı ve bu tür kutlamalar sadece 1 saat ile sınırlandırıldı ve artık düğünler nikah şeklinde düzenlenir oldu. Kısıtlı sayıda davetlinin katıldığı düğünlerde takı takma da evlenen çiftler ve davetliler için bu süreç kapsamında büyük bir sorun oldu. Bu büyük sorunu ortadan kaldırmak için “Goldtag” uygulaması mantıklı ve kolay bir çözüm oldu.

QR kodlu takı dönemi başladı

Goldtag uygulamasının App Store ve Google Play’den indirilerek kullanılabildiğini belirten şirketin kurucu ortağı Dolunay Sabuncuoğlu bu uygulamanın tamamen bankacılık alt yapısıyla ilerlediğini de sözlerine ekledi. Kullanıcılar havale/EFT veya istedikleri kredi/banka kartları ile Goldtag uygulaması üzerinden 7 gün 24 saat uygun fiyatta altın alıp satabiliyor. Üstelik bu uygulamanın oldukça güvenli olduğunu belirtti. İstediğiniz gibi alım miktarı 0,1 gramdan başlayıp gram, çeyrek altın, yarım altın ve tam altın şeklinde olup artarak devam edebilmekte olduğunu da söyledi. Alınan bu altınlar, uluslararası standart olan 995/1000 saflığında olup Kuveyt Türk Katılım Bankası kasalarında saklanıyor. Kullanıcılar düğün, doğum günü, sünnet düğünü veya herhangi bir özel gün gibi düzenleyeceğiniz etkinlikler için bir başlık açılarak takı ve hediye kabul edebilmektedir. Oluşturulan bu etkinlik başlığını ve içeriğini istediğiniz bir uygulama üzerinden örneğin, WhatsApp, Instagram, Facebook gibi sosyal medya platformları aracılığıyla arkadaşlarınızla veya dilediğiniz yakınlarınızla paylaşabilirsiniz. QR kodu veya düğün kodu yardımıyla Goldtag üzerinden arkadaşlarına hediyeler alabilirsiniz. Düğün düzenleyenler de kolayca hediyelerini alabilir. Bu uygulama sayesinde sosyal mesafeyi koruyabilirsiniz ve dilediğiniz gibi altınlarınızı kolay ve güvenli bir şekilde toplayabilirsiniz.

OKUYUN  WhatsApp gruplarından kimse görmeden kaçabileceksiniz! Yeni özellik geliyor...

İlerideki hedef fiziksel altın teslimi

Geleneklerimizde ve adetlerimizde gerçekten büyük bir öneme sahip olan düğünlerdeki veya herhangi özel bir günde yapılan takı takma işlemini sağlayan Goldtag uygulaması, elden altın takma olayına yeni bir soluk getirdi. Sabuncuoğlu, bütün dünyayı etkisi altına alan pandemi tedbirleri sebebiyle düğünlere getirilen bu yasaklar yüzünden bu hayat kolaylaştıran uygulamanın beklediklerinden de çok büyük bir ilgi gördüğünü belirtti. Ayrıca bu uygulamanın sadece 15 gün içinde bin kişinin üzerinde indirildiğini açıkladı.
“Gün içerisinde alım ve satım arasındaki fark bakımından ülkemizde en uygun fiyatları veren üç kurumdan biriyiz” dedi Sabuncuoğlu.

Pandemi süresi içinde düğünler, doğum günleri, sanal altın günleri ve buna benzer diğer etkinliklerin artık sanal üzerinden düzenlediğini söyleyen Sabuncuoğlu; “İlerleyen dönemlerde amacımız Goldtag uygulamasını daha da geliştirmek ve bu kapsamda, aralarında fiziksel altın tesliminin de olduğu adımları atacağız.” diye belirtti. Ve bu uygulamanın henüz gelişme aşamasında olduğunu ilerleyen dönemlerde çok daha büyük bir uygulama haline geleceğini belirtti.