K-pop yıldızlarının ve K-pop hayranlarının sosyal medya üzerindeki gücü inanılmaz boyutlara ulaştı. Öyle ki Twitter’ın en fazla beğeni alan 20 tweetinden 6’sı, ünlü K-pop grubu BTS’in yıldızı Jungkook’a ait.

Kore Pop yani K-Pop yıldızlarının popülerliği her geçen gün artıyor. BTS, tüm K-Pop grupları arasında en popülerlerinden biri olarak görülüyor ve BTS üyeleri, özellikle Twitter’da üst üste etkileşim rekorları kırıyorlar.

BTS üyelerinden Jungkook, mayıs ayının son günlerinde atmış olduğu bir tweet ile Twitter kullanıma sunulduğundan bu yana en fazla beğeni alan 20 tweetten 6’sının sahibi olmuş ve kırılması zor bir rekora sahip olmuş durumda.

BTS’in starı Jungkook’un en çok beğeni alan tweeti ise 24 Ocak tarihinde attığı bir selfie. Bu tweet tam 3.2 milyon beğeni aldı. Jungkook’un ilk 20’de yer alıp en az beğeni alan tweeti ise 2,8 milyon beğeniye sahip. Jungkook’un en fazla beğeni alan 20 tweette 6 tweete sahip olan ilk kişi olmasını sağlayan son tweet ise 29 Mayıs’ta paylaşılmıştı ve şu ana kadar 3 milyon beğeni almış durumda.

Şu ana kadar genel olarak en fazla beğeni alan tweetlere baktığımızda ise birinci sırada Chadwick Boseman’ın ailesi tarafından paylaşılan ölüm haberi yer alıyor ve söz konusu kötü haber şu ana kadar 7,4 milyon beğeni almış durumda. Barack Obama’nın Ağustos 2017 tarihli bir tweeti, 4,2 milyon beğeni ile ikinci sırada yer alırken; ABD’nin mevcut başkanı Joe Biden’ın başkanlığı aldıktan sonra paylaşmış olduğu bir tweet, 4,1 milyon beğeni ile üçüncü sırada yer alıyor.

En Fazla beğeni almış 20 tweetin sahipleri

 1. Chadwick Boseman’ın ailesi
 2. Barack Obama
 3. Joe Biden
 4. Barack Obama
 5. Andy Milonakis
 6. Jungkook
 7. Kamala Harris
 8. Joe Biden
 9. Macaulay Culkin
 10. Jungkook
 11. V
 12. Jungkook
 13. Jungkook
 14. V (BTS üyesi)
 15. Jungkook
 16. Barack Obama
 17. Jungkook
 18. BTS
 19. Mel
OKUYUN  Facebook'ta Karanlık Mod ortadan kayboldu