Sosyal medya hizmetlerine kayıt olurken genellikle e-posta adresi ile kayıt olunur. Telefon numarası veya Google hesabı ile kayıt olmadığımız sürece e-posta adresleri, sosyal medya uygulamalarına kayıt olmamız için tek çaredir. E-posta adresleri, kayıt olduğumuz uygulamalardan gelen iletileri görmemize ve şifre değişikliği yaparken kullanılır. Bir sosyal medya uygulamasında doğrulanmış bir e-posta adresimizin olmasının en büyük avantajı, uygulamanın şifresini değiştirirken ortaya çıkar. Bu nedenden dolayı sürekli erişilebilir bir e-posta adresini sosyal medya uygulamalarında kullanmalıyız. Kayıt olurken kullandığımız e-posta adresini artık kullanmıyor veya erişemiyorsak, sosyal medya uygulaması içinde e-posta adresimizi değiştirmemiz tavsiye edilir. Bahsettiğimiz bu durum Snapchat sosyal medya uygulaması için de geçerlidir.

Snapchat’te doğrulanmış bir e-posta ile hesabımıza dilediğimiz zaman ulaşabilir ve şifre değişikliği gibi güvenlik araçlarını kullanabiliriz. E-posta adresini uygulama içinde değiştirmek oldukça basittir. Uygulama içinde yapılacak birkaç adım ile Snapchat e-posta değiştirme işlemini gerçekleştirebiliriz. Ayrıca e-posta adresini kullanıcılar dilerse Snapchat’ten silebilir. Snapchat e-posta silme işlemi, değiştirme işleminden daha karışık ve uzun süren bir işlemdir. Siz de Snapchat e-posta adresinizi değiştirmek veya silmek istiyorsanız, haberimizin detaylarında bulunan adımları uygulayabilirsiniz. Hadi hemen başlayalım.

WhatsApp mesajları nasıl iletilir? Sınırları aşmadan mesaj iletme yöntemi! WhatsApp mesajları nasıl iletilir? Sınırları aşmadan mesaj iletme yöntemi!

Snapchat e-posta değiştirme nasıl yapılır?              

Uygulamaya değişim işlemi ile ekleyeceğiniz e-postaya sürekli erişiminiz olduğundan emin olun, aksi takdirde değişiklik işlemi gerçekleşemez veya gelecekte size sorun oluşturabilir. E-posta değişim işlemi için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Snapchat uygulamanızı başlatın.
 • Sol üst bölümde bulunan profil resminize/avatarınıza dokunun.
 • Sağ üst bölümde bulunan ayarlar simgesine dokunun.

snapchat-e-posta-degisitirme (1)

 • “E-posta” seçeneğine dokunun.

snapchat-e-posta-degisitirme (2)

 • Değiştirmek istediğiniz e-postanın yerine yenisini yazın.
 • “Kaydet” seçeneğine dokunun.

​​​​​​​snapchat-e-posta-degisitirme (3)

 • Değişiklik işlemi ve güvenliğiniz için şifrenizi girin ve “Devam et” seçeneğine dokunun.

​​​​​​​snapchat-e-posta-degisitirme (4)

 • E-posta adresiniz değiştirilecektir.

E-posta adresini değiştirdikten sonra, doğrulama e-postasını onaylamanız gerekir. Değişiklik işlemi sonunda yeni e-postanıza doğrulama iletisi gönderilir. Yeni değiştirdiğiniz e-posta adresine gelen iletiye gidin ve “E-postayı onayla" bölümüne tıklayın. Doğrulama işlemi bittikten sonra şifre değişikliği veya sıfırlama işlemleri yeni e-postanız ile yapılabilecektir.

snapchat-e-posta-onaylama

Snapchat e-posta adresini diğer kullanıcılar görür mü?

Uygulamaya kayıtlı e-posta adresini diğer kullanıcılar tarafından görüntülenemez. Ama e-posta adresinizi bilen bir kullanıcı size bu e-posta adresi ile profilinize ulaşabilir. E-posta adresiniz ile size ulaşmalarını istemiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Snapchat uygulamanızı çalıştırın.
 • Sol üst bölümde bulunan avatarınıza dokunun.
 • Ayarlar simgesine dokunun.
 • “E-posta” seçeneğine dokunun.
 • “Diğerleri beni e-posta adresimle bulabilsin” kutusunun işaretini kaldırın.

​​​​​​​snapchat-e-posta-gorme

 • Bu adımları uyguladıktan sonra e-posta adresinizi bilen kullanıcılar sizin profilinize ulaşamaz.

Snapchat e-posta silme nasıl yapılır?

E-posta adresini Snapchat’ten silmek istiyorsanız, biraz uğraşmanız gerekir. Çünkü e-posta silme işlemi uygulama içinde yoktur. Bu nedenden ötürü silme işlemini yapmak için Snapchat’in eşsiz e-posta ve telefon numarası özelliğinden yararlanırız.

Snapchat eşsiz e-posta özelliği, bir e-posta adresinin sadece bir profil için kullanılması durumudur. Bir e-posta adresi sadece bir profilde kullanılır ve bir profil için kullanılan e-posta adresi yeni bir hesapta da kullanılırsa eski profilden kaldırılır. Bu nedenden ötürü, Snapchat hesabının e-posta adresini silmek için yeni bir hesap açıp diğer profilde kullanılan e-posta adresini doğrulatmamız gerekir. Bu sayede diğer hesapta e-posta adresi silinir. Daha sonra yeni hesabı silebiliriz.