Paranın satın alabileceği en hızlı grafik kartı için yani NVIDIA'nın yeni GeForce RTX 4090 ekran karı için, binlerce dolar ödediğinizi düşünün. Fakat kargo geldiğinde ve kutuyu açtığınızda karşınıza boş kutu içerisine konulmuş metal ağrıklar çıkıyor. Ne yapardınız? Muhtemelen küçük çaplı bir kalp krizi değil mi?

Amerikalı teknoloji paraperakendecisi Newegg, bir oyuncunun özel GIGABYTE GeForce RTX 4090 GAMING OC grafik kartı siparişini kutu içerisine koyduğu metal ağırlıklarla teslim etti. Kutu grafik kartının kutusu olsa da kutuyu açan kişi şaşkınlıktan muhtemelen küçük dilini yutmuştur. Reddit kullanıcısı u/NuclearInnardsBeep başından geçen bu olayı Reddit'te herkesle paylaştı.

Q-thTZTN7b8iyYWn2OzRHpcHSYJU1D7Dkpy0k0qUgzY

Bu yılın başlarında sizinle paylaştığımız bir haberde, Amazon üzerinden RTX 3090 Ti ekran kartı sipariş eden bir müşteriye bir kutu dolusu kum gönderilmişti. Şimdi ise daha farklı bir olay yaşandı. RTX 4090 siparişi veren müşteri, karşısında bir kutu dolusu metal ağırlık buldu. Belki de bunlarla, yeni ekran kartı gelene kadar spor salonuna gitmeden evde biraz spor yapabilir.

ABD'den çip sevkiyatına büyük darbe! ABD'den çip sevkiyatına büyük darbe!

Brezilyalı Mauricio Takeda benzer yaşadığı bir olayda NVIDIA  GeForce RTX 3090 Ti ekran kartının paketinden kum dolu bir plastik kutu ile karşılaşmıştı.

2022-07-24-15-21-42-window

RTX 3090 Ti ekran kartı satın alan adama büyük şok: Bakın kutudan ne çıktı - VİDEO RTX 3090 Ti ekran kartı satın alan adama büyük şok: Bakın kutudan ne çıktı - VİDEO

Editör: Burak Karahan