Nvidia'nın yeni yapay zekalı çipleri: 30 kat daha hızlı Nvidia'nın yeni yapay zekalı çipleri: 30 kat daha hızlı

Galaxy Watch'un en önemli yeniliklerinden biri, kullanıcının çeşitli kişisel metriklerinden öğrenerek “kapsamlı sağlık içgörüleri” sağlayan yeni Enerji Skoru olacak. Bu model, kullanıcının ne zaman yatağa gittiği, ne kadar süre ve nasıl uyuduğu, uyku sırasında kalp hızı ve değişkenliği gibi uyku verilerini analiz edecek. Ayrıca gün içinde yapılan fiziksel aktiviteler de bu skora dahil edilecek.

Galaxy Watach

Buna ek olarak, Galaxy Watch, kişisel fitness hedeflerinize göre “içgörüler, motivasyon ipuçları ve rehberlik” sağlayan yeni Sağlık İpuçları özelliğini de ekleyecek. Bu özellik, kullanıcının sağlık verilerini derinlemesine analiz ederek kişiselleştirilmiş önerilerde bulunacak.

Samsung, uyku izleme özelliklerini de yapay zeka ile geliştiriyor. Yeni uyku algoritmaları, uyku hareketi, uykuya dalma süresi, kalp hızı ve solunum hızını analiz ederek kullanıcıya gece alışkanlıkları hakkında daha fazla bilgi sunacak. Mevcut horlama saatleri, kan oksijen seviyesi ve uyku döngüsü izleme özellikleri de bu güncellemelerle birleşecek.

Yoğun koşucular için Galaxy Watch, yeni aerobik eşik (AT) ve anaerobik eşik (AnT) kalp hızı bölge metrikleri ile en uygun antrenman aralıklarında kalmanıza yardımcı olacak. Bisikletçiler için ise Fonksiyonel Eşik Gücü (FTP) metrikleri eklenecek. Samsung, bu hesaplamanın sadece 10 dakikalık sürekli bisiklet sürüşü ile yapılabileceğini belirtiyor.

Yeni Antrenman Rutini özelliği, kullanıcıların farklı türdeki egzersizleri birleştirerek kişiselleştirilmiş bir rejim oluşturmasına olanak tanıyacak ve bir egzersizden diğerine kesintisiz geçiş yapmayı sağlayacak. Ayrıca, yeni Yarış özelliği, kullanıcıların belirlenmiş bir parkurda önceki sürelerini geçmeye çalışmasını teşvik edecek.

Samsung, Galaxy Watch'un yeni yapay zeka tabanlı sağlık özellikleri alan tek cihaz olmayabileceğini ima etti. Şirket, “Galaxy AI'nın Galaxy Watch'a tanıtımı, bu sürecin sadece başlangıcı ve çok yakında Galaxy portföyümüz genelinde daha fazla entegrasyonu sergilemeyi dört gözle bekliyoruz” dedi. Ocak ayında duyurulan ancak detayları paylaşılmayan Galaxy Ring giyilebilir cihazı, Temmuz ayında yapılacak bir sonraki Unpacked etkinliğinde tanıtılabilir. Bu Oura benzeri cihaz, kalp hızı, hareket ve nefes almayı izleyerek kişiselleştirilmiş öneriler sunacak.

Yeni Galaxy Watch özellikleri, bu yılın ilerleyen dönemlerinde One UI 6 Watch güncellemesiyle kullanıcılara sunulacak. Samsung, “sınırlı sayıda” Watch sahibinin bu özellikleri Haziran ayında başlayacak bir beta programında deneyebileceğini belirtti.

Editör: Enes Sapmaz