91 Mobiles tarafından sızdırılan bilgilere göre, Apple Watch Series 10, önceki tüm modellerden daha büyük bir ekrana sahip olacak. Çiğ CAD çizimleri, saatin iki inçlik bir ekrana sahip olacağını gösteriyor. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Apple Watch Ultra ve Apple Watch Ultra 2 modelleri şu ana kadar en büyük ekranlara sahip olup 1.93 inç ölçülerindeydi.

Sony Playstation 5 Pro'nun özellikleri ortaya çıktı Sony Playstation 5 Pro'nun özellikleri ortaya çıktı

Yeni modelin ekranı, Apple Watch Series 9'un 1.7 inçlik ekranına göre oldukça büyük olacak. Apple, saatlerini ekran boyutuna göre değil, kasa yüksekliğine göre tanımlıyor. Bu nedenle yeni modelin kasa boyutları da artacak.

Rapora göre, "Apple Watch X veya Apple Watch Series 10, 45mm ve 49mm olmak üzere iki boyutta piyasaya sürülebilir. Bu, Apple Watch Series 9'da gördüğümüz 41mm düzenli boyuttan önemli bir sıçrama. Mevcut seri, Apple Watch Series 9 için 41mm ve 45mm boyutlarında ve Apple Watch Ultra 2 için tek 49mm boyutunda sunuluyor," deniliyor.

Yeni modelin boyutları 46 x 39.7 x 11.6 mm olarak düşünülüyor. Renderlar, saatin benzer bir Dijital Crown ve yan düğme ile geleceğini ve şeklinin önceki modellere benzeyeceğini gösteriyor. Bu, kullanıcıların mevcut kullanım alışkanlıklarını sürdürmelerini sağlayacak.

Apple Watch kullanıcıları için en önemli sorulardan biri de mevcut kayışların yeni modelle uyumlu olup olmayacağı. İlk Apple Watch modelinden bu yana tüm kayışlar geriye dönük uyumlu olarak tasarlanmıştı. Ancak, Series 10'un manyetik bir bağlantı sistemine geçeceği yönünde söylentiler vardı. Neyse ki, yeni rapora göre mevcut kayışları kaydırarak takma sistemi devam edecek.

Editör: Enes Sapmaz