Samsung, şu anda parmakta taşınan cihazlar pazarında lider olan Oura Ring'in üreticisi olan Fin şirketi Oura'ya karşı bir dava açtı. Dava belgelerinde, Samsung'un Galaxy Ring tasarımını tamamladığı ve 2024 yılı Haziran ayı ortalarında seri üretime başlayacağı belirtiliyor. Galaxy Ring, bu yılın Ağustos ayında Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa sunulacak.

Bu durumu biraz daha açıklayalım. Samsung, daha önce seri üretim tarihlerini, hangi ülkelerde satışa sunulacağını ve tam olarak ne zaman satışa çıkacağını açıklamamıştı. Ancak bu yeni bilgiler, Galaxy Ring'in piyasaya çıkış tarihini netleştiriyor.

Samsung (1)-3

Apple'ın gözlük tamir ücretleri 24 bin TL'yi geçecek.. Apple'ın gözlük tamir ücretleri 24 bin TL'yi geçecek..

Samsung'un bir sonraki Unpacked etkinliğini Temmuz ayında düzenlemesi bekleniyor ve bu yeni bilgiler bu tarih ile örtüşüyor. Dolayısıyla satış tarihi, 1 Ağustos ya da Temmuz sonu kadar erken olabilir.

Samsung'un yeni duyurusu, Galaxy Ring'in özelliklerini de içeriyor. Sağlık ve fitness teknolojilerine yaptığı geniş yatırımların bir ürünü olarak Galaxy Ring, kalp atış hızı, kalp hızı değişkenliği, kan oksijen seviyesi, hareket ve uyku takibi yaparak kullanıcılara değerli bilgiler sunacak ve sağlıklarını iyileştirmeleri için rehberlik sağlayacak.

Bu özellikler, Samsung'un Galaxy Watch ve Samsung Health uygulamalarıyla elde ettiği deneyimle geliştirildi. Ayrıca, bu metriklerden elde edilen bir Enerji Skoru da kullanıcılara sunulacak.

Editör: Enes Sapmaz