Razer, dünyanın en hafif oyun mouse'u olan Viper Mini Signature Edition'ı duyurdu. Yalnızca 49g ağırlığında olan mouse, şirketin bir önceki en hafif oyun faresi modeli olan Viper V2 Pro'dan yüzde 16 daha hafif.Fare, içi yarı oyuk olan SteelSeries Aerox 3 Wireless benzeri bir magnezyum alaşımlı dış iskelet kullanıyor.

Viper Mini Signature Edition (4)

Razer'ın Endüstriyel Tasarım Başkanı Charlie Bolton, "Geleneksel bal peteği tasarımının ötesine geçmek istedik ve bu, olağanüstü bir güç-ağırlık oranına sahip bir malzeme alaşımı gerektirdi" dedi.

"Plastikleri, karbon fiberi ve hatta titanyumu değerlendirdikten sonra, olağanüstü özellikleri nedeniyle nihayetinde magnezyum alaşımını seçtik."

Viper Mini Signature Edition (1)

Japonya, devlet işlerini yeni yeni dijitalleştiriyor! Disket kullanımına son veriliyor... Japonya, devlet işlerini yeni yeni dijitalleştiriyor! Disket kullanımına son veriliyor...

Razer, farenin en hızlı kablosuz iletişim teknolojisini kullandığını Viper Mini Signature Edition'ın en iyi performans gösteren kablosuz fareler arasında olacağını söylüyor. Şirketin en hızlı oyun faresi, Razer Focus Pro 30K Optik Sensör, Optik Fare Anahtarları Gen-3 ve 4000 Hz iletişim oranlarına sahip HyperPolling Wireless özellikleri içeriyor.

Viper Mini Signature Edition (2)

Ek olarak Razer, farenin pilinin 60 saate kadar dayandığını ve USB-C aracılığıyla 90 dakikadan daha kısa sürede tamamen şarj edilebildiğini söylüyor. Son olarak Razer, Viper Mini Signature Edition'ı nceden eşleştirilmiş bir USB kablosu ile birlikte gönderecek.

280 dolarlık bir fiyata satılacak olan hafif oyun faresi, 11 Şubat'tan itibaren yalnızca Razer'ın web sitesinde satışa sunulacak.

Editör: Enes Sapmaz