Canlı yayın platformu Twtich’in en büyük kadın yayıncısı ve genel olarak platformun en çok izlenen içerik üreticilerinden olan Pokimane, son dönemde kendisine zaman ayırmak ve biraz dinlenmek için ara vermek istediğini açıkladı.

Twitter üzerinden yaptığı açıklamada sık yayınlara artık son verceğini ve mental sağlığı için kendine zaman ayıracağını belirten Poki, böyle bir ara verme şansına sahip olduğu için izleyicilerine de teşekkür etti.

686266_1140x516

Poki açıklamasında “Zihinsel bir sıfırlamaya ve kendime [ve] çevrimdışı olarak hayatıma odaklanmak için biraz zamana ihtiyacım olduğunu hissediyorum. [Bence] doğru molalar kişinin sağlığı [ve] kariyer ömrü için çok önemli. Yıllar boyunca bana gösterdiğiniz destek için çok minnettarım. Beni böyle zaman ayırabileceğim bir konuma getirdiğiniz için teşekkürler," dedi ve ekledi:

YouTube Music, mırıldanma özelliğini tanıttı YouTube Music, mırıldanma özelliğini tanıttı

"Yenilenmiş ve daha fazla içerik yapmaya hazır olarak geri dönmeyi dört gözle bekliyorum. Kendine iyi bak, susuz kalma ve yakında görüşürüz!"

Pokimane’in yaptığı açıklamayla birlikte bir soru daha akıllarda oluşmuş durumda. Pokimane ne zaman yayınlara dönecek?

Pokimane, yalnızca yaptığı açıklamaya dayanarak, düzenli olarak ne zaman yayına döneceğine dair bir zaman çizelgesi duyurmadı. Bu nedenle bu aranın günler mi, haftalar mı yoksa aylar mı süreceğini bilemiyoruz. 

Pokimane (Imane Anys) kimdir?

Imane Anys, 1996 doğumlu internetteki takma adıyla Pokimane olarak bilinen Fas asıllı Kanadalı Twitch yayıncısı ve YouTuber’dır. Anys, 2013'ten beri Twitch'te yayın yapmaktadır.

Pokimane-calls-out-Sexist-The-Obsession-With-Her-Appearance

Platformdaki en popüler yayıncılardan biri olan Twitch, Anys ile doğrudan ortaklık kurdu. Temmuz 2018'de Twitch, onu TwitchCon etkinliğinin 2018 yinelemesi için 15 elçiden biri olarak seçti. Anys, 2021 Forbes 30 Under 30'da Twitch'teki en büyük kadın yayıncı ve OfflineTV'nin kurucularından biri olarak öne çıktığını belirten "Oyunlar" kategorisi altında öne çıkan bir onur ödülüne layık görüldü.

Pokimane bir zamanlar gelirinin çoğunu doğrudan akıştan kazandı. Twitch'te 8,3 milyondan fazla takipçi toplayarak onu platformdaki en büyük kadın yayıncı haline getirdi. Pokimane daha önce yayıncıların 3.000 abone başına yaklaşık 10.000 dolar kazandığını açıklamıştı, bu nedenle yalnızca 9.500 abonesinden ayda yaklaşık 35.000 dolar kazanması muhtemel. Pokimane ayrıca YouTube'da 6.69 milyondan fazla aboneye sahip ve videolarında toplamda 592 milyondan fazla görüntüleme topladı. Aylık olarak, içerik oluşturucunun YouTube'dan 5.000-10.000 ABD Doları arasında kazandığı tahmin edilmektedir.

Editör: Burak Karahan