Electronic Arts (EA), üç yeni Star Wars oyununu duyurdu. Duyurulan üç yeni oyunu da Star Wars: Jedi Fallen Order‘ı geliştiren Respawn Entertaintment geliştiriyor.

Electronic Arts’tan Star Wars hayranlarını çok mutlu edecek bir haber geldi. EA, 3 yeni Star Wars oyunu geliştirdiklerini açıkladı. Oyunun geliştirme sürecini ise TitanFall, Apex Legends, Star Wars: Jedi Fallen Order gibi oyunları geliştiren Respawn Entertainment üstleniyor.

Star Wars Jedi Fallen Order 2

Son dönemde çıkan Star Wars oyunları arasında en beğenilen yapım olan Star Wars Jedi Fallen Order’ın devam oyunu Stig Asmussen tarafından yönetilecek.

Star Wars FPS Oyunu

İkinci duyurulan oyun ise FPS (Firt Person Shooter) yani birinci şahıs bakış açısına sahip bir shooter oyunu. Star Wars serisiyle uzun ve başarılı bir geçmişi olan Respawn oyun direktörü Peter Hirschmann yapıma öncülük edecek. Respawn’ın TitanFall ve Apex Legends ile yakaladığı başarıyı düşünürsek bu FPS oyununda da karşımıza iyi bir şeyler çıkması çok muhtemel.

Star Wars Strateji Oyunu

Duyurulan üçüncü ve son oyun ise bir strateji oyunu. Oyunun başındaki isim Greg Foerstch olacak. Kendisi yeni stüdyosu Bit Reactor ile birlikte oyunun geliştirme tarafını üstlenecekler.

Lucasfilm Games’in patronu Douglas Reilly, yaptığı açıklamada Respawn gibi yetenekli bir yapım ekibiyle çalışmaya devam etmekten çok mutlu olduklarını açıkladı. Reilly, piyasaya çıkacak olan üç yeni Star Wars oyunuyla birlikte, farklı oyun türlerinde yapımlarla keyifli bir deneyim sunmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

OKUYUN  Türkiye’de hava kirliliğinin en yüksek olduğu il belli oldu! Liste şaşırtacak...