EA, bu aydan itibaren bölgesel betaların ile birlikte ‘Apex Legends Mobile’ı duyurdu. Mobil sürüm, Apex Legends’ın PC ve konsol sürümlerinden tamamen  farklı olacak.

Nihayet, EA ve Respawn Entertainment Apex Legends’ın mobil versiyonunu resmen duyurdu. Tahmin edebileceğiniz gibi Apex Legends Mobile, dokunmatik ekranlar için özel olarak tasarlanmış bir battle royale oyunu. Apex oyun direktörü Chad Grenier‘e göre, geliştirilmiş kontroller olacak ve “Bir telefonda mevcut olan en gelişmiş battle royale savaşı deneyimi” olacak.

PUBG Mobile ve Call of Duty Mobile ve bu franchise’lardaki diğer oyunlar gibi, bu Apex Legends da tamamen farklı bir oyun olacak. Bu nedenle, konsollarda veya PC’de insanlarla oynamayı beklemeyin. İlk bölgesel beta testleri, bu ayın sonunda Android‘de birkaç bin oyuncuyla Hindistan ve Filipinler’de gerçekleştirilecek. Respawn, Android ve iOS’ta daha geniş bir kullanıma sunulmadan önce Apex Legends Mobile’ı diğer bölgelerde test edecek.

Apex Legends’ın mobil versiyonu bir süredir çalışmaların içindeydi. EA, kısmen Çin mobil pazarını kırmaya yönelik bir bakış açısıyla, 2020’nin başlarında oyun üzerinde çalıştığını doğruladı.

Bu arada Respawn, Apex Legends için şimdiye kadarki en büyük güncellemelerden biri olarak adlandırdığı şeye ilk bakışı sundu. Yeni bir fragman, 4 Mayıs’ta dokuzuncu sezonla birlikte gelebilecek olan kadroya katılacak bir sonraki karakter olan Valkyrie‘ye bir göz atıyor.

OKUYUN  Excalibur PUBG Arena Turnuva Finali yarın yapılacak