Türkiye’nin yerli otomobili olarak piyasadaki yerini alacak olan C-SUV model için çalışmalar devam ederken, TOGG’dan bir paylaşım geldi. Şirketin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Kullanıcı Laboratuvarı’nın Bilişim Vadisi’nde faaliyetlerine başlandığı belirtildi.

TOGG’un yaptığı açıklamada: “TOGG teknolojilerinin inceleneceği, test edilip deneyimleneceği Kullanıcı Laboratuvarı (User Lab) Bilişim Vadisi’nde faaliyete geçti.” şeklinde ifade edildi. Bu laboratuvarda belirtildiği gibi yerli otomobildeki teknolojiler incelenip, deneyimlenecek.

Diğer yandan TOGG’un Gemlik Tesisi’ndeki çalışmalar da devam ediyor. Birkaç gün öncesinde tesisin durumuyla ilgili açıklamalar da paylaşılmıştı. Yapılan açıkmalamaya göre montaj tesisi, enerji tesisi, arıtma ve batarya tesisleri gibi konularda, bilgi verilmişti. Ayrıca birçok yerde ise temel altı su yalıtım işlemleri, temel demir imalatı ve temel beton işlerinin tamamlandığı ifade edilmişti.

İnşaat çalışmaları hız kesmeden devam ederken, şirket de bünyesinde deneyimli isimleri katmaya devam ediyor. Bir süre önce, TOGG’a danışman olarak destek veren Murat Günak, TOGG’un tasarım patronu olarak ekibe katılmıştı. Söz konusu C-SUV model aracın 2022 yılının sonunda banttan inmesini muhtemel olarak görülüyor. Siz yerli otomobil ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

OKUYUN  Volkswagen araçları ve şehir kameralarını birbirine bağlayacak...