Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) yerli otomobili ile geliştirme çalışmaları sürüyor. 2022’de banttan inmesi planlanan yerli otomobil için bir yerli tedarikçiyle daha anlaşıldı.

Elektronik alanında faaliyet gösteren ve yerli şirket olan Karel, TOGG araçlarının bagaj kapağı kontrol ünitesinin tasarım ve üretimini üstlenecek.

Şirketin KAP açıklamasına göre TOGG’la teknolojik açıdan görüşmeşmeler yürütülmesi sonucunda çeşitli projelerin TOGG’a sunulduğu belirtildi. Sonuç olarak TOGG’da bagaj kapağı kontrol ünitesi için tasarım ve üretim faaliyetlerinin Karel tarafından yapılacağı açıklandı.

KAP’a yapılan açıklama şu şekilde:

“Firmamız son 5 yıldır otomotiv alanındaki faaliyetlerini çevresel görüş sistemleri ve elektronik kontrol ünitesi üzerine yoğunlaştırmıştır. Bu çalışmaların neticesinde TOGG’la da görüşüp üzerinde çalıştığımız çeşitli projelerimizi TOGG’la paylaşma fırsatını yakalamıştık.

Bugün, TOGG bünyesinde geliştirilecek araç için tasarlanması gereken elektronik kontrol ünitesi kapsamında değerlendirdiğimiz bagaj kapağı kontrol ünitesinin tasarım ve üretim faaliyetleri için firmamızın tercih edildiğine dair “Letter of Nomination” tarafımıza ulaşmıştır.

Bu tercih, aynı zamanda firmamızın bu projede TOGG bünyesinde doğrudan tedarikçi listesi içerisinde yer almasına da olanak tanıyacaktır.”

 

OKUYUN  2021 yılında en çok satan otomobiller belli oldu: Tesla sürprizi