Bu yılın en çok beklenen bilgisayarlarından olan Macbook Pro, pazartesi etkinlikte yeni modeliyle karşımıza çıkacak. Gelen son bilgilere göre ise Macbook Pro serisinin çentikli ekrana sahip olacağı görülüyor.

Apple’ın M1 işlemcisi sektörü etkileyen bir çözüm olmasına rağmen hala Apple’ın Pro modellerinde kullanılmış değil. Apple’ın Pro cihazları için tanıtılması beklenen M1X, uzun zamandır konuşuluyor. Pazartesi düzenlenecek olan Apple’ın “Unleashed” etkinliğinde tanıtılması beklenen Macbook Pro serisinde M1X ile karşılaşma ihtimalimiz çok yüksek. Ancak asıl sürpriz bu değil. Yeni Macbook Pro serisinde kullanılacak yeni tasarım oldukça tartışmaya neden olacak gibi.

Yeni Macbook Pro’lar çentikli ekranla gelebilir

Yıllardır iPhone serisinde kullanılan ekran çentiğinden bir türlü vazgeçmeyen Apple, Macbook modellerine de bu çentiği getiriyor olabilir. Tanıtıma kısa süre kala ortaya çıkan görüntü, Macbook Pro 16 ve 14’ün çentikli bir ekran ile geleceğini gösteriyor. Çentiğin, FaceTime kamerası ve ortam ışığı sensörüne sahip olması bekleniyor ancak çentik, Face ID sensörlerini barındırmayacak. Apple’ın Face ID olmadan çentik kullanmak isteme sebebi olarak ise tasarımsal olarak görülüyor.

Henüz bu çentikli tasarımın ne kadar doğru olduğunu bilmiyoruz ancak şimdiden tartışmalara neden olduğu çok açık.

Yeni nesil Macbook Pro serisi, 14” ve 16” modellerinden oluşacak. 10 çekirdek işlem birimi, 16GB-32GB RAM ve 16-32 çekirdekli grafik birimine sahip olması beklenen M1X işlemcisi ile donatılması beklenen yeni nesil Macbook Pro serisi, miniLED teknolojisi ekran ile desteklenecek. Apple’ın, Pazartesi günü gerçekleştireceği “Unleashed” ekinliğinde Macbook Pro 14 ve 16, Airpods 3, iMac ve Mac Mini’yi tanıtması bekleniyor.

OKUYUN  iPhone 13 üretimi Samsung’a bağlı!