Twitter, Apple’ın “Uygulama İzleme Şeffaflığı” kuralları kapsamında kullanıcılardan, reklam izlemeyi etkinleştirmelerini istiyor. Twitter kullanıcıları artık “reklamları alakalı tutmalarını” isteyen bir pencereyle karşılaşacaklar. Bu kapsamda kullanıcılar gelen pencereleri onaylarsa, Twitter’ın kullanılan uygulamalar ve ziyaret edilen web siteleri gibi diğer şirketlerden gelen verileri izlemesine izin vermiş olacak.

Twitter reklam izlemeyi etkinleştirmeyi istiyor

Apple’ın yayınladığı iOS 14.5, 26 Nisan’da piyasaya sürülmüştü. Bu kapsamda uygulamaların, izleme amacıyla kullanıcılardan izin alması gerekiyordu ve Twitter, bu izin içinse bugüne kadar bekledi.

Uygulamaya giriş yapıldığında Apple kullanıcılarını, bir pencere karşılayacak. “Devam et” seçeneğine dokunduklarında, “Uygulama İzleme Şeffaflığı” ayarını değiştirerek, tercihlerine göre uygulamayı izlememesini isteyebilecekler veya izlemesine izin verebilecekler.

Yapılan araştırmalar sonucunda ise kullanıcıların %96’sı, uygulama izlemeyi devre dışı bıraktı. ABD’deki kullanıcıların sadece %4’ü telefonlarını iOS 14.5’e güncelledikten sonra bu özelliği aktif olarak kullanmaya başladı. Siz Apple’ın kullanıcıları için yayınlana bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Reklamları kabul ediyor musunuz? Görüşlerinizi Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

OKUYUN  Sony, yapay zeka ile yeni yemek tarifleri bulmaya çalışıyor!