TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, yolculukların daha keyifli hale gelmesi amacıyla 3 adet oyun şirketiyle çalıştıklarını açıkladı.

2023 yılında banttan ineceği açıklanan yerli otomobil TOGG için artık çok fazla bir zaman kalmadı. TOGG ile ilgili yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan videoda TOGG’un İstanbul Park’ta sürüş testine şahit olmuştuk ve yeni tasarım değişikliklerini görmüştük. Şimdi ise araç içi eğlence sistemleriyle alakalı bir haber geldi.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, yeni yaptığı açıklamalarda, yolculukları daha keyifli hale getirecek özellikler konusunda 3 adet oyun şirketiyle çalıştıklarını duyurdu.

“A’dan B’ye giderken keyif de almak istiyoruz”

Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından düzenlenen 12. Boğaziçi Zirvesi, “Otomotiv Sektörünün Geleceği” konulu panele ev sahipliği yaptı. Panelde konuşan CEO Gürcan Karakaş, ‘Evde ve ofiste ne yapılıyorsa yolculuk sırasında da bunları yapabilecek durumdayız’ dedi. Bu bağlamda otomobillerde kullanılacak eğlence araçlarıyla da ilgili açıklamalar yapan Karakaş, 3 oyun şirketiyle anlaştıklarını belirtti ve şunları söyledi:

“Biz bugün artık teknolojinin desteğiyle, bağlantılı araçlarla, otonom araçlarla, aracın kullanımına odaklanmayacak olursak evimizde, ofisimizde neler yapabilirsek otomobilde onları yapabiliyor olacağız. Dolayısıyla orası bir yaşam alanı olacak. Böyle olunca da başından itibaren sıfırdan kurulan şirketler bizim gibi otomobilden fazlasını hedefleyerek yola çıkıyorlar, biz de öyle yaptık. Biz bir buçuk seneden fazladır binlerce fikrin içerisinden 350 kullanıcı deneyimi sunan senaryo seçtik. Bunların içerisinde 40 tanesini inovasyon derecesi yüksek olarak belirledik ki bunları yapabilecek startup’ları aradık. Ve bunların içerisinden enteresandır günümüzün şartları doğrultusunda 3 tane oyun şirketiyle de karşılaştık. Biz bu faaliyetlerin hepsini yaparken A’dan B’ye giderken keyif de almak istiyoruz. Dolayısıyla bizim için mesela şu an 3 tane oyun şirketi bir araya geldi. Bu konular üzerinde çalışıyorlar.”

OKUYUN  Twitter, Android kullanıcılarına para kazandıracak yeni özelliğini duyurdu!