Antalya’da bir tostçu, kripto paralarla ödeme almaya başladı. İşletme sahibi Ahmet Bağiçi, vermeye başladığı hizmetle ilgili açıklamalarda bulunurken, gelen yanıtların olumlu olduğunu, özellikle bu hizmetten yararlanmak isteyen gençlerin olduğunu söyledi.

Kripto para piyasasının revaçta olduğu bu günlerde, insanların da kripto paralarla ilgili yaratıcılık durumlarında artış yaşandı. Bu durumda bazı şirketlerin ve işletmelerin kripto para birimi hizmetlerini kullanmaya başladığını duymuştuk. Şimdi de bunlara bir yenisi daha eklendi. Ahmet Bağiçi isimli bir vatandaş, Antalya’da küçük bir dükkanda sattığı tostlardan kripto para birimleriyle ödeme almaya başladı. 

Bağiçi’nin kripto parayla ödeme aldığı işletme:

Bağiçi, kendisiyle temasa geçen basın mensuplarıyla röportaj yaptı. Yaptığı röportajda, büyük işletmeleri saymadığı zaman kendisinin bu konuda tek olduğunu söylüyor. Müşterilerine her çeşit ödeme olanakları sağladığını da belirten Bağiçi, bundan sonra tostçu dükkanında kripto para birimleriyle de ödeme yapılabileceğini söylüyor. Ayrıca Bağiçi, süreci kolaylaştırmak için tüm popüler platformları etkinleştirdi.

Kripto para piyasalarındaki kolaylıklardan en önemlisi, QR kodlar ile işlem yapılabiliyor oluşu. Bu durumdan da faydalanan işletmeci, birkaç saniye içerisinde ödemesini alabilecek. Bağiçi, bu tür işlemlerin kredi kartından daha hızlı yapıldığını ve özellikle gençler arasında popüler olduğunu söyleyerek, tepkinin ileride daha olumlu olacağına emin olduğunu belirtti. 

Dükkanına gelen müşterilerine, ödemeyi kripto paralarla da yapabileceklerini söylediğinde müşterilerin şaşkınlık yaşadığını da ifade eden Ahmet Bağiçi, müşterilerin olayı algıladıktan sonra bunun nasıl yapıldığını sorduğunu ve  ödemeyi kripto parayla yapmaya karar verdiklerini söylüyor. 

Attığı bu adımın işletmeye karşı ilgiyi artırdığını belirten Bağiçi, işletmesinin ilgi çekiyor olmasının mutluluğunu yaşadığını da ekledi 

OKUYUN  Tayland'dan meme coin ve NFT yasağı!