PlayStation’ın en sevilen oyunlarından olan God of War‘un PC sürümü çıkışını yaptı. Oyunun ilk 24 saat içerisinde Steam’de 65.000’den fazla eş zamanlı oyuncuya ulaştı.

SteamDB‘nin verilerine göre oyunun eş zamanlı oyuncu sayısı artmaya da devam ediyor. İlk olarak 2018 yılında PS4 için çıkış yapan God of War’ın PC versiyonu büyük ilgi görüyor. Horzion Zero Dawn’ı da PC’ye getiren Sony bu kadar büyük bir başarı elde edememişti.

Sony’nin Horizon: Zero Dawn ile başlayan ve Days Gone ile devam eden özel oyunları PC’ye getirme serüveninin son oyunu God of War oldu. God of War şu ana kadar PC için piyasaya sürülen üçüncü PlayStation oyunu. Sırada ise Uncharted: Legacy of Thieves Collection var.

God of War’ın yaratıcı yönetmeni Cory Barlog geçtiğimiz günlerde God of War’ın PC’ye gelişinin, devam oyunu olan God of War Ragnarok’u etkileyip etkilemeyeceği konusunda “hiçbir fikrinin” olmadığını söyledi.

“Her seferinde yeni bir oyun için uğraşıyoruz, her birine bakıp ‘Tamam, bu en iyisi mi? İnsanlar bundan hoşlanıyor mu? Doğru mu yaptık? Yanlış yaptığımız bir şey var mı? Bunu tekrar yaparsak gelecekte neyi daha iyi yapabiliriz?’ diye soruyoruz. Ama günün sonunda her şey Sony’nin kararına kalıyor.”

OKUYUN  GetsuFumaDen: Undying Moon duyuruldu! Konami'nin büyük geri dönüşü olabilir mi?