PlayStation’ın en önemli özel oyunlarından God of War‘un PC’ye geleceği günü tüm oyuncular sabırsızlıkla bekliyor. God of War PC sürümüyle ilgili yeni bir video yayınlandı ve sistem gereksinimleri açıklandı. Peki God of War PC sistem gereksinimleri neler? God of War minimum sistem gereksinimleri ne? İşte detaylar…

2018 yılında PlayStation 4 özel oyunu olarak çıkan ve 7’den 70’e herkes tarafından büyük beğeni toplayan God Of War, son dönemde Sony’nin özel oyunlarını PC’ye çıkarması yönünde attığı adımlardan en önemlisi durumunda.

14 Ocak 2022’de PC’de Steam ve Epic Games çıkışını yapacak oyunun fiyatı ön siparişte 329 TL durumunda. Son olarak ise oyunun PC sürümüyle ilgili yeni bir fragman yayınlandı ve sistem gereksinimleri açıklandı.

God of War PC özellikleri fragmanı

God of War PC sistem gereksinimleri

Oyunun PC özelliklerini yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz. God of War PC versiyonunun sistem gereksinimleri ise şöyle:

God of War PC minimum sistem gereksimleri:

  • İşletim sistemi: Windows 10 64-bit (versiyon 1809)
  • İşlemci: Intel Core i5-2500K ya da AMD Ryzen 3 1200
  • RAM: 8 GB DDR
  • Ekran kartı: NVIDIA GTX 960 (4 GB) ya da AMD R9 290X (4 GB)
  • Depolama: 70 GB HDD

God of War PC önerilen sistem gereksimleri:

  • İşletim sistemi: Windows 10 64-bit (versiyon 1809)
  • İşlemci: Intel Core i5-6600K ya da AMD Ryzen 5 2400 G
  • RAM: 8 GB DDR
  • Ekran kartı: NVIDIA GTX 1060 (6 GB) ya da AMD RX 570 (4 GB)
  • Depolama: 70 GB SSD

God of War PC Özellikleri

Aslına Sadık Zengin Görseller

PC için daha da geliştirilmiş çarpıcı görseller. En üst performansı sunabilmek için kilidi kaldırılan kare hızlarıyla, destekleyen cihazlarda [MU1] gerçek 4K çözünürlüğün keyfini çıkarın. Daha yüksek çözünürlüklü gölgeler, geliştirilmiş ekran alanı yansımaları, GTAO ve SSDO eklentileri ve çok daha fazlasını sunan geniş grafik seçenekleri ve hazır ayar yelpazesiyle kendi ayarlarınızı belirleyin.

OKUYUN  Silecek kaldıran yaşlı amcalar üzgün! Tesla'dan lazerli cam temizleme sistemi

NVIDIA® DLSS ve Reflex Desteği

Kalite, performansla buluşuyor. Belli başlı Nvidia GPU’larında kare hızlarını artırmak ve güzel, keskin görüntüler elde etmek için NVIDIA Derin Öğrenme Süper Örnekleme (DLSS) teknolojisinin yapay zekâ gücünden yararlanın. Arzu ettiğiniz tepkisel oyun deneyimiyle daha hızlı tepki verebilmenizi ve daha sert kombolar yapabilmenizi sağlayan NVIDIA Reflex Düşük Gecikme teknolojisini kullanın.

Kişiselleştirilebilen Kontroller

Nasıl isterseniz öyle oynayın. DUALSHOCK®4 ve DUALSENSE® kablosuz kontrol cihazları başta olmak üzere geniş oyun kumandası ve tuşları tamamen değiştirilebilir fare ve klavye desteği sayesinde her eyleme oynanış tarzınıza uyacak ince ayar çekme gücü ellerinizin arasında.

Ultra Geniş Ekran Desteği

Atmosfere hiç olmadığı kadar gireceksiniz. Panaromik geniş ekranda nefes kesen manzaralarla İskandinav topraklarında yolculuk edin. 21:9 ultra geniş ekran desteği ile God of War™, orijinal kusursuz tiyatral görünümü daha da ileriye taşıyarak sinema kalitesinde bir deneyim sunuyor.