Dünyanın en büyük ülkelerinden biri olan Çin’de her yaz gündönümünde ‘Yulin Köpek Yeme Festivali’ olarak bilinen Liçi ve Köpek Yeme Festivali düzenlenmekte. Hem ülke içinde hem de dünya çapında tepkiler almasına rağmen 2009 yılından beri her yıl düzenlenmeye devam eden festival, 21-30 Haziran tarihleri arasında düzenleniyor. 

ABD merkezli bir hayvan hakları koruma kuruluşu olan Humane Society’nin uluslararası organizasyonu Humane Society International, Plant A Tree ile birlikte Yulin Köpek Festivali’ne karşı Instagram üzerinden yeni bir kampanya başlattı. 

Gün içinde yukarıdaki fotoğrafla sık sık karşılaşmışsınızdır. Bu paylaşım, ‘Yulin Köpek Yeme Festivali’ne karşı görüşün mümkün olduğunca fazla insana ulaşmasını hedeflerken; her paylaşım, Yulin Köpek Yeme Festivali ile mücadele ve hayvan haklarını koruma kapsamında kullanılacak bir bütçe oluşturulmasını sağlıyor.

Save a dog’ Türkçe çevirisiyle ‘Bir köpek kurtar’ başlığı altında başlatılan kampanyada her paylaşımın 0.01 dolar değerinde olduğu ifade ediliyor. Yüz binlerce Instagram kullanıcısına kısa sürede ulaşan paylaşım, şu ana kadar 100.000 TL’nin üzerinde bir bağış toplanabilmesini sağlamış durumda. Paylaşılan bilgilere göre ana hedef 129.000 TL bağışa ulaşabilmek. 

Yulin Köpek Yeme Festivali’ne karşı başlatılan kampanyaya nasıl katılabilirsiniz?

  • Plant A True Instagram hesabına buraya tıklayarak gidin ve profil fotoğrafına dokunun. 
  • Karşınıza çıkan hikayedeki ‘Bağışta Bulun’ butonuna tıklayın. 
  • Açılan sayfada yer alan ‘Hikayeye Ekle’ butonuna dokunun. 
  • Hikayeye istediğiniz eklemeleri yapın ve sonra sol alttaki ‘Hikayelerin’ butonuna dokunun ve paylaşın. 
OKUYUN  Benzinli otomobilleri tamamen yasaklıyorlar!