Büyük bir heyecanla beklenen Battlefield 2042, çıkış yapmasıyla birlikte negatif yorun yağmuruna tutulmuş ve adeta bir hayal kırıklığına dönüşmüştü. EA‘in, Battlefield 2042’yi ücretsiz olarak sunma seçeneğini de masada tuttuğu belirtiliyor.

Oyun dünyasının ünlü sızıntı kaynaklarından Tom Henderson, Electronic Arts (EA) ile ilgili oldukça dikkat çeken bir açıklama yaptı. Büyük bir hüsran olan Battlefield 2042’nin satışlarından memnun olmayan EA’in, oyundan para kazanmaya devam edebilmek için her türlü seçeneği değerlendireceği belirtildi. Ve bu seçenekler arasında oyunu tamamen ücretsiz hale getirmek de yer alıyor.

Ücretsiz oyundan nasıl para kazanacak?

İçeriği ve hatalarıyla oyuncuların büyük tepkisini alan Battlefield 2042, 19 Kasım 2021’de Windows, PlayStation 4/5, Xbox One ve Xbox Series X/S için piyasaya çıkmıştı. Steam’de tarihin en kötü yorum yapılan oyunları listesinde ilk 10’a giren oyun, “Çoğunlukla Olumsuz” değerlendirmesine sahip.

EA’in oyunu ücretsiz yapması demek Battlefield 2042’de oyun içi satın alım stratejisine yöneliyor olması anlamına geliyor olabilir. Ücretsiz olarak oynanabilen ancak oyun içinde karakter gelişimi, kozmetikler ve birçok farklı satın alımla sahibine para kazandıran çok oyun var. EA’de Battlefiled 2042’de bu sistemi benimseyebilir.

Tom Handerson konuyla ilgili çok detaylı bilgisi olmadığını ancak yeni bilgilerle karşımıza çıkacağını da söyledi.

İşte Henderson’ın tweeti:

EA’in Battlefield 2042’nin performansı nedeniyle hayal kırıklığına uğradığı ve tüm seçenekleri değerlendirdiği söyleniyor. Oyunu ücretsiz hale getirmek de bu seçeneklerden biri…

Yarın konuyla ilgili daha çok bilgi sahibi olacağım.

OKUYUN  Battlefield 2042'den oyunculara iki güzel haber!