Kripto para piyasasında büyük bir güven problemine yol açan Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon, Karadağ'da yakalandı. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Kwon, Karadağ'ın başkentinde yer alan Podgoritsa Havalimanı'nda yakalandı. Paylaşılan ilk bilgilerde Do Kwon'un üzerinde çeşitli sahte belgeler bulunduğu açıklandı.

Interpol tarafından arandığı söylenen Binance CEO'su, iddiaları yalanladı! Interpol tarafından arandığı söylenen Binance CEO'su, iddiaları yalanladı!

do kwon (1)

Terraform Labs ekibinin yönetici Do Kwon, Terra (LUNA) isimli kripto para birimi ile kısa sürede milyonlar kazandı ve kendi ekosistemindeki 'sabit' olduğunu söylediği kripto para biriminin (UST) çökmesi nedeniyle birçok kişinin parasını yaktı. Pek çok ülkenin aradığı isimler arasında yer alan Do Kwon, ancak en sonunda yakayı ele verdi.

do kwon (3)

Do Kwon'un yakalanmasına ilişkin açıklama yapan Karadağ İçişleri Bakanı Filip Adzic, Twitter'daki paylaşımında şu ifadeler başvurdu:

"Dünyanın en çok aranan kaçaklarından biri Podgorica’da tutuklandı. Karadağ polisi, en çok aranan kaçaklardan biri olduğundan şüphelenilen bir kişiyi, Singapur merkezli Terraform Labs'ın kurucu ortağı ve CEO'su Güney Kore vatandaşı Do Kwon'u tutukladı. 40 milyar doları aşkın kaybın arkasında bulunan eski "kripto para kralı", sahte belgelerle Podgorica Havaalanı'nda gözaltına alınırken, Güney Kore, ABD ve Singapur iadesini talep ediyor. Resmi kimlik doğrulamasını bekliyoruz."

Editör: Enes Sapmaz