ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto varlık menkul kıymetlerin kayıt dışı arzlarının, bilinçli karar verme için denetlenmiş mali tablolar da dahil olmak üzere önemli verilerden eksik olduğunu söyledi.

Bir menkul kıymetler gözlemcisi, SEC başkanının geçmişi suistimallerle dolu kripto endüstrisine baskı yaptığını söyledi. Ayrıca bu ek çabalar, Kasım ayında Sam Bankman-Fried'ın kripto para borsası FTX'in çöküşünden sonra hız kazandı.

sec

Silikon Vadisi Bankası iflasın eşiğinde: Stabil kripto para biriminde rekor düşüş sürüyor! Silikon Vadisi Bankası iflasın eşiğinde: Stabil kripto para biriminde rekor düşüş sürüyor!

Kripto borsası Coinbase Çarşamba günü, SEC personelinin bir yaptırım eylemi önerme niyetinde olduğuna dair resmi bir beyan olan bir Wells bildirimi aldığını duyurdu. Yatırımcı uyarısında SEC, yatırımcıları, bazı kripto borsaları tarafından sunulan ve kullanıcıların bir borsanın müşterilerin varlıklarını desteklemek için yeterli varlığa sahip olduğunu doğrulamasına izin vermesi beklenen "rezerv kanıtı" hizmetleri hakkında da uyarı yaptı. SEC, bu duyuruda, "Kripto varlık varlıkları, müşterilerin varlıklarının güvenliği konusunda karartmak ve kafalarını karıştırmak için bunları denetlenmiş mali tablolar yerine kullanabilir" dedi.

Editör: Enes Sapmaz