PayPal, yaklaşık üç yıl önce tüm ABD hesapları için kripto para birimlerini desteklemeye başlamıştı. Şimdi ise kendi stablecoin'ini piyasaya sürerek kullanıcılarına daha fazla ödeme seçeneği sunmayı hedefliyor.

PayPal'ın stablecoin'i, ABD dolarına sabitlenmiş olarak tasarlanmıştır. Şirket, bu tokenin yüzde 100 ABD doları mevduatları, kısa vadeli ABD Hazine tahvilleri ve benzeri nakit eşdeğerleri tarafından desteklendiğini ifade etti. Bu durum, kullanıcıların bu stablecoin'i güvenle kullanabilecekleri anlamına geliyor.

Silikon Vadisi Bankası iflasın eşiğinde: Stabil kripto para biriminde rekor düşüş sürüyor! Silikon Vadisi Bankası iflasın eşiğinde: Stabil kripto para biriminde rekor düşüş sürüyor!

Bu özel stablecoin, Ethereum blok zincirinde Paxos Trust Company tarafından yayınlanmaktadır. Aynı zamanda PayPal, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından düzenleyici denetime tabi olan bir BitLicense veya sanal para birimi faaliyetleri işletme lisansına sahiptir.

Kullanıcılar, 1 ABD dolarından başlayan fiyatlarla PayPal USD jetonlarını alıp satabilirler. Bu jetonları diğer kullanıcılara ödeme olarak gönderebilir veya ödeme işlemi sırasında mal ve hizmet satın almak için kullanabilirler. Ayrıca PayPal USD'yi uyumlu harici cüzdanlara transfer edebilir veya hesaplarındaki diğer kripto para birimlerini bu stablecoin'e çevirebilirler.

Editör: Enes Sapmaz