Her zaman en çok sevilen markalarla ilgili araştırmalar görmeye alışığız. Bu kez ise en nefret edilen markalar ortaya çıkarıldı. Tam 1 milyon Twitter gönderisi dikkate alınarak hazırlanan araştırmada, en nefret edilen markalar listelendi. Listenin başında ise oldukça şaşırtıcı bir şekilde Microsoft var.

Araştırmayı yapan RAVE Reviews adlı online portal, tüketicilerin en nefret ettiği markaları ortaya çıkardı. Bu araştırma 1 milyon tweet incelenerek gerçekleştirildi. ABD ve dünyada en çok markalar ortaya çıkarılmak için olumsuz tweetlerin yüzdesi hesaplandı ve markalar konumları ve kategorilerine göre sıralandı.

En nefret edilen markalar

En nefret edilen Microsoft

Yayınlanan infografiklerde en nefret edilenler sırasında Microsoft şaşırtıcı bir şekilde zirvede. Öyle ki; Facebook gibi bir markayı bile geride bırakmış durumda. Microsoft tam 22 ülkede en nefret edilen marka oldu. Türkiye’de en nefret edilen markanın Ford olduğu gözüküyor.

Listenin ikinci ve üçüncü sırası da oldukça beklenmedik. Japon teknoloji devi Sony ikinci sırada yer alırken, elektrikli otomotiv dünyasının inovatif markası Tesla üçüncü sırada. Çalışma, fast food, video oyunları ve sadece büyük şirketler dahil olmak üzere çeşitli kategorilerden yüzlerce tanınmış markayı içeriyordu. En nefret edilen markaların aynı zamanda en popüler markalar olduğu da su götürmez bir gerçek.

En nefret edilen oyun markaları

Grafikleri inceleyerek siz de genel olarak bir bilgi edinebilirsiniz. Ancak atılan tweetlere bakılarak hazırlanan bu tablonun ne kadar gerçekçi sonuçlar verdiği de tartışılır.

En nefret edilen teknoloji markaları

OKUYUN  S Sport'tan ücretsiz Formula 1 yayını müjdesi... Formula 1 Türkiye GP nasıl izlenir?