Warner Media’nın sahibi olduğu dijital video akış platformu HBO Max’in bu yıl bitmeden Türkiye’de erişime açılması bekleniyordu. Ancak kötü bir haber geldi ve HBO Max’in Avrupa’nın birçok ülkesinde çalışmalarını askıya aldığı belirtildi.

HBO Max Türkiye’ye gelmeyecek mi?

Variety’nin haberine göre, HBO Max, birçok ülkedeki orijinal yapımlarını iptal etti ve faaliyetlerini durdurdu. Ayrıca Hollanda ve Türkiye’nin de dahil olduğu bu yıl içerisinde HBO Max’in erişime açılmayı bölgeler için de planlar askıya alındı. Yani bu da HBO Max’in yakın bir zamanda Türkiye’de hizmete başlamayacağı anlamına geliyor.  HBO Max’in faaliyetlerini durdurduğu diğer ülkeler: Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya, Orta Avrupa, Hollanda ve Türkiye İspanya ve Fransa ise bu karardan etkilenmeyen ülkeler.

1619163587788-hbo

HBO Max için alınan bu kararın nedeni ne?

Warner Bros Discovery yakın zamanda AT&T’den ayrılarak 3 milyar dolarlık maliyet düşürme kararı almıştı. Bu olayın ardından da birçok ülkede faaliyetleri durdurma kararı alındı.  HBO Max’in Türkiye’ye önümüzdeki yıl gelip gelmeyeceği ise bilinmiyor. Son dönemde dijital yayın platformlarındaki müşteri kaybı arttı. Pandemi döneminde yaşadıkları dev büyümenin ardından platformlardaki düşüş sürüyor.

HBO Max'in ilk yerli dizisi Kör Nokta'dan ilk detaylar gelmişti

Ülkemizde bu yıl içerisinde yayına başlaması beklenen HBO Max, Kör Nokta adı verilen bir yerli dizi üzerinde de çalışıyordu. 

Platformun Türkiye faaliyetlerini durdurma kararından kısa süre önce, Nejat İşler ve Aslıhan Gürbüz’ün başrollerinde oynadığı Kör Nokta dizisinden ilk detayları öğrenmiştik.

MV5BOTNjY2VjYjItNzVhZC00ZGQ0LWJiMzQtMWY2MDQ3YWI1OTA3XkEyXkFqcGdeQXVyNDg4MjkzNDk@._V1_ (1)

YouTube'dan yapay zeka içerikleri için yeni karar! YouTube'dan yapay zeka içerikleri için yeni karar!

8 bölüm olarak planlanan ve polisiye türünde olması beklenen proje OJO Pictures tarafından hayata geçirilecekti. Nejat İşler’in bir polisi canlandıracağı dizide Aslıhan Gürbüz’ün rolü hakkında bilgi yoktu.

Editör: Burak Karahan