Twitter, kullanıcılarına yazılı veya medya içerikli gönderiler paylaşmasına imkan sağlayan bir sosyal medya hizmetidir. Twitter kullanıcıları gün içerisinde gönderiler paylaşabilir veya takip ettikleri insanların gönderilerine bakabilirler. Ülke gündemi ve dünya gündemini Twitter üzerinden takip eden insan sayısı bir hayli fazla. İnsanlar artık haberleri geleneksel medya yerine Twitter gibi sosyal mecralardan almayı tercih ediyorlar. Ancak her sosyal medyanın olduğu gibi Twitter’ın da sorunları var.

Twitter kullanıcısıysanız bazen gönderilerinize istenmeyen yanıtlar alıyor olabilirsiniz. Bu yanıtlar sizin moralinizi bozuyor veya başkaları tarafından görülmesini istemiyorsanız, gönderilerinize yapılan yanıtları gizleyebilirsiniz. Gizlediğiniz yanıtlar silinmez ancak başka kimse tarafından görülemez. Dilerseniz daha sonra bu yanıtları tekrar açabilir ve gözükür hale getirebilirsiniz. Twitter yanıt gizleme özelliğini kullanmak istiyorsanız, haberimizin detaylarını inceleyebilirsiniz.

Twitter yanıt gizleme nasıl yapılır?

 • Twitter uygulamanızı başlatın ve yanıtını gizlemek istediğiniz gönderiye gelin.
 • Yanıtın yanında bulunan üç noktaya dokunun.

1-10

 • Açılan pencerede “Yanıtı Gizle” seçeneğine dokunun.

Twitter yanıt gizleme nasıl yapılır?

 • Karşınıza gelen sayfada yazan bilgileri okuyun ve “Yanıtı Gizle” seçeneğine dokunun.

​​​​​​​3-11

 • Karşınıza yanıtını gizlemek istediğiniz kullanıcıyı engellemek isteyip istemediğiniz sorusu gelecektir. Engellemek istiyorsanız “Engelle”, istemiyorsanız “İptal et” seçeneğine dokunun.

​​​​​​​4-9

 • Bütün bu adımları uygularsanız yanıt gizlenecektir.

​​​​​​​

​​​​​​​Twitter yanıt gizleme nasıl kaldırılır?

 • Twitter uygulamanızı başlatın ve yanıtını gizlediğiniz gönderiye gelin. Gönderinizin yanında bulunan üç noktaya tıklayın.

​​​​​​​5-7

X'ten yeni güvenlik özelliği! Şifreye gerek kalmadı... X'ten yeni güvenlik özelliği! Şifreye gerek kalmadı...
 • Açılan pencerede “Gizli Yanıtları Görüntüle” seçeneğine dokunun.

​​​​​​​6-6

 • Karşınıza gelen sayfada gizlediğiniz yanıtlar görülecektir. Gizliliği kaldırmak istediğiniz yanıtın sağında bulunan üç noktaya dokunun.

​​​​​​​7-4

 • Açılan pencerede “Yanıtın Gizliliğini Kaldır” seçeneğine dokunun.

​​​​​​​8-3

 • Yanıtın gizliliği kalkacaktır.

​​​​​​​Hesapları susturma, Takibi Bırakma ve Engelleme

Sizleri cevaplarıyla bıktıran ve sosyal medyaya girmek istememenize neden olan kullanıcıları, isterseniz bir daha görmezsiniz. Peki, bu nasıl yapılır? Yapmanız gereken tek şey size attıkları cevabın yanında bulunan üç noktaya dokunmak ve yapmak istediğiniz eylemi seçmek. Bu alanda isterseniz kullanıcıyı susturabilir, onu takip etmeyi bırakabilir ve engelleyebilirsiniz. Daha sonra isterseniz bütün yaptığınız bu eylemleri geri alabilir ve eski haline dönüştürebilirsiniz. Siz de cevapları ile sizleri sosyal medyaya küstüren kullanıcılara cevap verin ve profilinizden uzak tutun.

9-1

Editör: Engin Çepnioğlu