Günümüzün ayrılmaz parçaları olan AirPods kulaklıkların kullanma alanları sadece telefonlarla kalmıyor. AirPods’lar İphone’lar ile eşleşmesi için yapılmıştır. Ama bazı zamanlar da AirPods’u Mac’e Androide veya Windows tabanlı bilgisiyarlara bağlayıp daha büyük ekran destekli film, dizi, video izlerken AirPods keyfini sürdürmek isteyebilirsiniz. İşte Airpods Mac’e veya Windows bilgisayarlara nasıl bağlanır.

 

 

AirPods Mac’e nasıl bağlanır?

 • AirPods modeliniz eğer 2.nesil ise Mac’inizde macOS Mojave 10.14.4 veya daha güncel sürümün yüklü olduğundan emin olun. AirPods Pro için macOS Catalina 10.15.1 veya üstü bir sürüm gereklidir.
 • AirPods’unuzu kullanmak üzere ayar yaptıysanız ve Mac’inizde aynı Apple Kimliği ile iCloud’a giriş yapılmışsa AirPods’unuz Mac ile kullanıma hazırdır.
 • AirPods’unuzu kulağınıza takınız ve Mac’inizde mevcut olan menü çubuğundaki “Bluetooth menüsünü”ne veya “ses yüksekliği denetimini”ne tıklayınız.Ardından, listeden AirPods’unuzu seçiniz.

 

Eğer Mac’iniz AirPods’unuzu algılamıyorsa;

 • Bluetooth veya ses yüksekliği denetimi menüsünde AirPods’unuzu gözükmüyorsa AirPods’unuzu Mac’inizle eşleyiniz.
  Mac’inizde Apple menüsünden “Sistem Tercihleri”ni seçin ve “Bluetooth”a tıklayınız. “Bluetooth”un açık olduğunu kontrol ediniz.
 • Her iki AirPod’u da şarj istasyonuna yerleştiriniz ve kutunun kapağını açınız. Şarj kutusunun arkasında yer alan düğmesine, durum ışığını beyaz renkte yanıp sönene kadar basılı tutunuz.
 • Aygıtlar listesinden AirPods’unuzu seçin ve “Bağlan”a tıklayınız.

 

AirPods Apple olmayan cihazlara nasıl bağlanır? (Windows, Linux, Android vb.)

Apple’a ait olmayan cihaz ve aygıtlarla AirPods’unuzu Bluetooth kulaklık olarak kullanabilirsiniz. AirPods’la Siri yardımcısını kullanamazsınız ama sesleri dinleyebilir ve konuşabilirsiniz. AirPods’unuzu bir Android telefonla veya Apple’a ait olmayan başka bir aygıtla kullanmak üzere ayarlamak için;

 • Apple’a ait olmayan cihazınızda bulunan “Bluetooth” ayarlarına giriniz ve Bluetooth’un açık olduğundan emin olun. (Android aygıtınız varsa Ayarlar > Bağlantılar > Bluetooth bölümüne giriniz.)
 • Her iki AirPods’unuzu şarj kutusuna yerleştiriniz ve kapağını açınız. Şarj kutusunun arkasında bulunan ayar düğmesinne, durum ışığı beyaz renkte yanıp sönene kadar basılı tutunuz.
 • AirPods’unuz Bluetooth aygıtları listesinde göründüğünde aygıtınızı seçip bağlanma işlemini sağlayınız.
OKUYUN  Android'den iPhone'a nasıl geçilir?

 

Apple nedir?

Apple Inc., merkezi Cupertino, California’da bulunan ve elektronik ürünler, bilgisayar yazılımı ve çevrimiçi hizmetler tasarlayan, geliştiren ve satan bir Amerikan çok uluslu teknoloji şirketidir. Amazon, Google, Microsoft ve Facebook ile birlikte ABD bilgi teknolojisi endüstrisindeki En Büyük Beş şirketten biri olarak kabul edilmektedir.

Donanım ürünleri arasında iPhone akıllı telefon, iPad tablet bilgisayar, Mac kişisel bilgisayar, iPod taşınabilir medya oynatıcı, Apple Watch akıllı saat, Apple TV dijital medya oynatıcı, AirPods kablosuz kulaklıklar, AirPods Max kulaklıklar ve HomePod smart yer almaktadır. Apple’ın yazılımı macOS, iOS, iPadOS, watchOS ve tvOS işletim sistemleri, iTunes medya oynatıcı, Safari web tarayıcısı, Shazam müzik tanımlayıcısı ve iLife ve iWork yaratıcılık ve üretkenlik paketlerinin yanı sıra Final Cut Pro gibi profesyonel uygulamaları içerir. Çevrimiçi hizmetleri arasında iTunes Store, iOS App Store, Mac App Store, Apple Arcade, Apple Music, Apple TV +, iMessage ve iCloud bulunur. Diğer hizmetler arasında Apple Store, Genius Bar, AppleCare, Apple Pay, Apple Pay Cash ve Apple Card bulunur.

Apple, Wozniak’ın Apple I kişisel bilgisayarını geliştirmek ve satmak için Nisan 1976’da Steve Jobs, Steve Wozniak ve Ronald Wayne tarafından kuruldu, ancak Wayne hissesini 12 gün içinde geri sattı. Ocak 1977’de Apple Computer, Inc. olarak kuruldu ve Apple I ve Apple II dahil olmak üzere bilgisayarlarının satışları hızla arttı.