"Circle to Search" özelliği, Android kullanıcılarının bir nesneyi çevreleyerek araştırma yapmalarına olanak tanıyor. Google, bu özelliği dil çevirisiyle genişleterek kullanıcı deneyimini geliştirmeyi hedefliyor. Artık çeviri yapmak için bir daire çizmek gerekmiyor. Yapılan güncelleme ile kullanıcılar, ana ekran düğmesine uzun süre basarak veya gezinme çubuğundaki özel bir düğmeye dokunarak çeviri işlemine erişebilecekler. Bu sayede, farklı uygulamalar arasında geçiş yapmadan kolayca çeviri yapmak mümkün olacak.

Yeni dil çevirisi özelliği, öncelikle Circle to Search özelliğini destekleyen Android cihazlara sunulacak. Pixel 7, Pixel 8 ve Samsung Galaxy S24 gibi bazı modellerde kullanılabilecek olan bu özellik, yakın zamanda diğer telefon ve tablet modellerine de gelecek.

Google (1)-4

Google ayrıca, Google Haritalar'a yapay zeka destekli yenilikler getiriyor. Haritalar artık, aranan bir yer hakkında özet bilgiler sunarak kullanıcıların seyahat planlarını kolaylaştıracak. Restoran gibi işletmeler için, yapay zeka özellikle ilgi çekici noktaları ve popüler yemekleri vurgulayacak. Ayrıca, yemek fotoğraflarını analiz ederek yemeğin adını ve özelliklerini belirleyecek. Bu sayede, kullanıcılar restoran hakkında daha hızlı ve doğru bilgilere erişebilecekler.

iPhone 12'ler radyoaktif! Sorunu çözmek için Apple'dan güncelleme geliyor iPhone 12'ler radyoaktif! Sorunu çözmek için Apple'dan güncelleme geliyor

Google'ın yaptığı bu güncellemeler, kullanıcıların dijital deneyimini iyileştirmeyi ve bilgiye erişimi daha kolay hale getirmeyi amaçlıyor. 

Editör: Enes Sapmaz