Marvel sinematik evreninde yeni bir çağı açan ve 9 Temmuz 2021‘de Türkiye’de vizyona giren Black Widow filmi oldukça büyük başarı elde etti. Black Widow lakaplı ve görevlendirildikleri yerlerde toplumsal olayları tetikleyen ajanların hikayesini anlatan filmin jeneriğinde birçok toplumsal olaylara ait görüntülere yer verilmiş. Ve bu görüntüler arasında 15 Temmuz darbe girişimine ait görüntülerin olduğu da dikkatlerden kaçmadı.

Bahsi geçen jenerik:

Jenerikte kurgusal karakterlerle ABD ve Rusya Başkanları, devlet görevlilerinin montajları kullanılmış. Ayrıca dünya gündeminde yer almış toplumsal olaylardan da kısa kısa kesitler yer alıyor. 15 Temmuz darbe girişimi gecesine ait iki görüntünün olduğu jenerikte, görüntülerin ilki 92635 plakalı tankın araçları ezdiği anlara ait. Görüntü jenerikte bulanıklaştırılmış bir şekilde verilmiş olsa da tankı ve araçları ayırt etmek mümkün.

İkinci görüntü ise darbe anında sokakta olan vatandaşların yüksekten çekilen bir görüntüsüne yer verilmiş.

Ayrıca yukarıda bahsi geçen tank görüntüsü aşağıdaki AA videosunda da görülebilir:

Tabii ki jenerikte kullanılan görüntüler sadece 15 Temmuz gecesinden ibaret değil. Hikâyeye göre kurgusal Red Room projesinin başındaki isim Dreykov’un dünya liderlerinin yanına montajlandığı görüntüler ve dünyanın başka yerlerinde gerçekleşen önemli toplumsal oyayların görüntüleri de kullanılmış.

OKUYUN  Marvel, yeni yapımlarının vizyon tarihini nefes kesici bir video ile açıkladı