Netflix’te yayınlanan League of Legends dizisi Arcane’in bu kadar popüler olması kimseyi çok şaşırtmadı. İlk sezonuyla çok beğenilen Arcane’in ikinci sezon alacağı da onaylandı ve kısa bir teaser ile duyuruldu.

İlk sezonda neler yaşandı

Arcane’in ilk sezonu, birçok karakterin ölüme terk edildiği ve sonunda ölmek üzere olduğu bir olayla bitiyor. Son sahnesiyle izleyiciyi merak içinde bırakan Arcane, ikinci sezonda ne olacağına dair bir bilgi bize vermedi. Ancak ikinci sezon için çok bekleyeceğimiz kesin. Çünkü ilk sezon 2019 yılında duyurulmuş ve 2021 yılı sonunda karşımıza çıkmıştı. Tabii ki yaşanan koronavirüs salgınının etkisiyle biraz gecikmiş olsa bile yine de yeni sezonu en az 1 yıl bekleyeceğimiz kesin. Bu nedenle de ikinci sezon için birçok teori şimdiden üretilmeye başlandı.

Not: Yazının bundan sonraki kısmı ilk sezondan spoilerlar içeriyor.

Arcane ikinci sezonda ne olacak? Arcane ikinci sezon hikayesi neler anlatacak? İşte teoriler

Konseyin kaderi

Arcane’in ilk sezonu kelimenin tam anlamıyla kocaman bir patlamayla bitiyor. Silco’yu vurup öldürdükten ve kız kardeşi Vi’yi bir sandalyeye bağlı halde bıraktıktan sonra Jinx, Piltover’a bir Hextech roketi ateşliyor. Piltover’ın tüm yönetim organının toplandığı konseyi roketi yiyeceği sırada ilk sezon bitiyor.

Konseydeki karakterlerin ölümü kesin değil ve Riot-Netflix markalarının ilk sezonda en çok izlediğimiz karakterlerin de içerisinde olduğu bir grubun ölmesine izin vermesi çok mantıklı gelmiyor. Özellikle oyunda oynanabilir bir karakter olan Jayce ve ilk sezonda çokça karşımıza çıkan fakat oyunda oynanabilir bir karakter olmayan Mel Medarda’nın bu patlamadan sağ çıkması oldukça yüksek bir ihtimal.

Forbes yazarı Paul Tassi tarafından detaylandırılan bir teoriye göre , Mel Medarda’nın elinde, o patlamadan kurtulmayı sağlayacak bir güç olabilir. Belki bir Hextech yüzüğü, belki de Mel Medarda’nın kendisinin de farkında olmadığı ve doğuştan gelen bir yeteneği vardır. Durum ne olursa olsun, teori, sondaki altın parıltının, Mel Medarda ekrandayken sıklıkla gösterilen altın motiflerle bir şekilde bağlantılı olduğu düşünülüyor. Ve Mel Medarda’nın burada hayatta kalması, gelecekte League of Legends oyununa oynanabilir bir karakter olarak eklenmesi için büyük bir potansiyel de oluşturabilir.

OKUYUN  John Wick 4'ün resmi ismi belli oldu! John Wick 4'ün konusu ne? John Wick 4: Hagakure ne zaman çıkacak?

Leblanc ve Swain

4. ve 6. bölümlerde Leblanc ve Swain’in izleri var. Mel Medarda’nın muhtemel bir Black Rose ajanı olması ve Leblanc’a çalışıyor olma ihtimali de teoriler arasında. Hatta düşük bir ihtimal de olsa Leblanc’ın bir kopyası bile olabilir Mel. Ve olay yerinde aniden beliren kuzgunlar da Swain’in kuzgunları olabilir.  Buna ek olarak Mel’İn Jayce’i tanıştırdığı Amara adlı kadının Leblanc olduğu da teoriler arasında.

Vander’in geri dönme ihtimali

Sadece ilk üç bölümde görünmesine rağmen, Vander tartışmasız dizideki en önemli karakterlerden biri. Vi ve Jinx’in (Powder) vekil babası Vander, dizideki karakterlerden farklı bir düşünce yapısına sahipti. Vander’in geçmişte durdurulamaz bir dövüşçü olarak başarılarını da hep duyduk. Ama asla bunları bir aksiyon sahnesi içerisinde göremedik. (Üçüncü bölümde geçici olarak canavar moduna geçtiği bir dövüş dışında)

Popüler YouTube kanalı Think Story’nin bu konuda bir teorisi var.

Singed, Vander’ı oyunda oynanabilir bir kurt adam karakteri olan Warwick olarak diriltiyor . Vander’ı (bir zamanlar “yeraltının tazısı” olarak anılır) çevreleyen bazı köpek temalı ipuçlarına ek olarak, Arcane’nin ilk sezonu, uzun bir kırmızı ay çekimiyle sona eriyor – klasik kurt adam görüntüleri. Singed’in son karesinde ön planda tüylü, kaslı bir pençe görülüyor. Warwick’in hikayesine de baktığımızda Singed’ın bu karakteri eski bir gangsterden yarattığını görüyoruz. Parçalar yerine oturuyor gibi değil mi? Ve son olarak Singed’in resmi sanat görseli, arka planda, Vander’ın son anlarında aldığı forma benzer bir karakter içeriyor.

Silco’nun geri dönüşü

Bir Reddit kullanıcısı, Silco’nun potansiyel geri dönüşünün çok yüksek ihtimal olduğunu çünkü hikayede anlatılması gereken çok boşluğun olduğunu belirtti. Bu boşlukları Silco’nun anlattıkları dolduracak olabilir. Silco ve Vander’ın anlaşmazlığının tam arka planını asla gerçekten bilmiyoruz. Jayce ile olan bağlantısı hakkında tam bilgi sahibi değiliz.

OKUYUN  Instagram'ın pek bilinmeyen hileleri! Platform artık daha kullanışlı...

Singed ile Silco’nun işbirlikçi olması da Singed’ın tekrardan hayata döndürebileceği yönünde oldukça sağlam temeller oluşturuyor.

Ekko’nun zaman yolculuğu

Ekko, “zamanı parçalayan çocuk” olarak tanınır ve son bölümde görevden alınan meclis üyesi ve süper zeki Heimerdinger ile tanışıyor.

Think Story’nin belirttiği gibi, son karelerin bazılarında ikilinin bazı makinelerle uğraştığını görebilirsiniz: tezgahın etrafına saçılmış bir sürü demonte saat. Dahi bir mucit olarak tanınan Heimerdinger’in, Ekko’ya imzası niteliğindeki Zero Drive zaman manipülasyon cihazının icadıyla yardımcı olabileceği fikri oldukça mantıklı gibi.

Orianna

League of Legends’ın oynanabilir karakterlerinden Orianna’nın ikinci sezonda diziye gireceği yönünde oldukça ikna edici kanıtlar var. Son sahnede, Singed genç bir kadının resmini içeren bir madalyon tutarken görülüyor. Ve bu kadın karakter Orianna’ya benziyor.

Orianna’nın resmi geçmişine göre , Corin Reveck adında bir tamirci olan babası, onu ölümcül bir zehirlenmeden kurtarmak için vücudunun her yerini yavaşça “parça parça” değiştirdi. (Not: Dizide Singed’in gerçek adını asla öğrenemiyoruz. Ancak, talihsiz bir kızdan söz edildiğini duyuyoruz.) Yani kısacası Singed, Orianna’nın babası olabilir.

Son olarak da ikinci sezon için yayınlanan kısa videoyu hatırlatalım

Lütfen siz de yorumlarınızı ve teorilerinizi yorumlarda bize anlatmayı unutmayın.