WhatsApp'tan devrim niteliğinde yeni özellik! Platform arası sohbet... WhatsApp'tan devrim niteliğinde yeni özellik! Platform arası sohbet...

Netflix'i abone sayısında geride bırakarak en popüler dijital yayın platformu olmayı başaran Disney Plus, Aralık ayında ABD fiyatını 7.99 dolardan 10.99 dolara yükseltme kararı aldı. Aynı zamanda yeni bir reklamlı ancak daha düşük fiyatlı abonelik seçeneği sunacak olan Disney Plus, bu paket için 7.99 dolar fiyatını kullanacak.

Netflix'in aldığı reklamlı-daha ucuz paket kararı sonrasında Disney Plus da benzer bir hamle yapmış oldu. Geçen çeyrekte Disney, Disney Plus'a yaklaşık 8 milyon yeni abone eklediğini bildirdi, aynı zamanda Netflix on yıl içinde ilk kez abonelerde bir azalma olduğunu açıkladı. Tüm bunlar sonrası Disney Plus’ın abone sayısı 221,1 milyona ulaştı. Netflix ise son 3 ayda yaşadığı 1 milyon abone kaybı sonrası 220,67 milyon aboneyle Disney Plus’ın ardından ikinci sırada kaldı. 

disney+tr

8 Aralık'ta reklamlı Disney Plus geliyor

Reklamlı abonelik ile birlikte daha uygun fiyatla sunulacak Disney Plus hizmeti, 8 Aralık'ta kullanıcılara sunulacak. Disney Plus Basic adı verilen yeni reklamlı aboneliğin ücretinin ise 7,99 dolar olacak.  

Disney Plus Türkiye fiyatlarına zam gelecek mi?

Disney Plus, Türkiye'ye reklamlı abonelik seçeneğini getirirse muhtemelen fiyatlarda bir artış göreceğiz. Çünkü ABD fiyatlarına baktığımızda reklamlı abonelik fiyatı daha önceki standart aboneliğin yerini almış durumda. Ülkemizde aynı abonelik sisteminin aylık fiyatı 35 TL ve yıllık 350 TL. Yani Türkiye'de bu reklamlı abonelik paketinin 35 TL'den satılması beklenebilir.

Yeni standart reklamsız aboneliğin fiyatının ne olacağı konusunda ise bir bilgi yok. Ancak tahmini bir fiyat vermek gerekirse ABD'de uygulanan zam düşünülerek Türkiye'deki aylık Disney Plus reklamsız aboneliğin 50 TL olması yani 15 TL gibi bir zam alması muhtemel. 

Resmi bir açıklama geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

Editör: Burak Karahan