Mini Oynatıcı, Spotify masaüstü uygulamasının alt sağ köşesindeki bir kareye tıklanarak başlatılabiliyor. Ardından, tam uygulamanın yanında kayan bir pencere beliriyor. Yeniden boyutlandırılabilir özellik, farklı boyutlarda kullanılabilme imkanı sunarak kullanıcıların tercihlerine göre uyum sağlıyor. Ayrıca, şu anda çalınan şarkının bilgileri ve albüm sanatının yanı sıra oynat/duraklat ve sonraki şarkı gibi temel kontrolleri sunuyor.

Bu özellik, bazı kullanıcıların üçüncü taraf uygulamalara olan ihtiyacını azaltabilir. Örneğin, Spotify topluluğunda 2019'da bu özelliğin talep edilmesi 3,000'den fazla oy almıştı. Spotify, Apple Music'in yıllardır benzer bir Mini Oynatıcıya sahip olduğunu belirttiği için bu özelliği sunmak için zaman aldı.

Amazon, Twitch yayıncılarının Prime aboneliklerinden kazandığı parayı azalttı! Amazon, Twitch yayıncılarının Prime aboneliklerinden kazandığı parayı azalttı!

Spotify, Mini Oynatıcı özelliğini öncelikle Premium abonelerine sunuyor olsa da, ilerleyen zamanlarda ücretsiz plan kullanıcılarına da ulaşması bekleniyor. Eğer bir Premium abonesiyseniz, masaüstü uygulamasının alt sağ köşesindeki küçük kareyi görebilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz