Netflix artık beğeneceğinizi düşündüğü videoları otomatik olarak indiriyor. İşte zevklerinize göre önerilen şovları indirebilen yeni bir özellik…

Netflix dün yeni bir güncelleme ile çevrimdışıyken TV şovlarını izlemenin yeni bir yolunu tanıttı. Akış devi, uygulamanın beğeneceğinizi düşündüğü yeni içeriği otomatik olarak indirip  izleyicilerine sunabileceği yeni bir kaydetme özelliği başlattı. “Sizin İçin İndirilenler” kısmında, zevklerinize uygun yeni şovlar ve filmler bulmak için izleme geçmişinizdeki verileri kullanır. Ardından, içeriği bir Wi-Fi ağına bağlandığında mobil cihazınıza indirir. Netflix’in Ürün İnovasyonu Direktörü olan Patrick Flemming, “İster trafikte kalmış bir komedi hayranı olun, ister interneti olmayan bir romantik komedi aşığı olun, bu güncelleme ile sizi eğlendirmek ve memnun etmek için her zaman yeni şeyler bekliyor.” , Her zaman olduğu gibi Android’de test edilen güncelleme yakın zamanda iOS’a gelecek.

Bu özellik, indirilen bir bölümü izledikten sonra otomatik olarak silen ve ardından bir sonraki bölümü indiren Netflix’in Akıllı İndirmelerine bir eklemedir. Yeni özelliğe, mobil cihazınızda İndirilenler sekmesine gidip Sizin İçin İndirmeler’i açarak erişebilirsiniz. Daha sonra ne kadar içeriğin indirilmesini istediğinizi seçebilirsiniz (1 GB, 3 GB veya 5 GB). Ne kadar fazla depolama alanına izin verirseniz, Netflix o kadar çok öneri indirir.

İşe giderken veya işten dönerken yolda canınız sıkılıyorsa internetinizi bitirmeden Netflix’in sunacağı öneriler ile keyif dolu yolculuklar geçirebilirsiniz.

OKUYUN  Zamlar yaramadı: Netflix 10 yıl sonra ilk kez abone kaybetti!