Spotify'nin AI tabanlı çalma listelerini test ettiği, TikTok kullanıcısı @robdad_ tarafından paylaşılan kısa bir video klibinde görüldü. Özellik, yeni bir çalma listesi oluşturmak için artı işaretine tıklandıktan sonra Kütüphaneniz altında bir seçenek olarak çıkıyor. Ancak, müzik akış hizmetinin bunu halka açık olarak piyasaya sürüp sürmeyeceği net değil.

spotify-dunyada-ve-turkiyede-2021-yazinin-en-cok-dinlenen-sarki-ve-podcastlerini-acikladi-987678.jpg

WhatsApp'tan devrim niteliğinde yeni özellik! Platform arası sohbet... WhatsApp'tan devrim niteliğinde yeni özellik! Platform arası sohbet...

TikTok videosundaki özelliğin içerik açıklamasında, "Fikirlerinizi yapay zeka kullanarak çalma listelerine dönüştürün" ifadesi bulunuyor (Yalnızca İngilizce olarak mevcut olduğunu belirtiliyor.). Özel girişler için bir sohbetbot alanının üzerinde, "İşte enstrümantal elektronika ile işe odaklanın," "Arka plan kafe müziği ile sessizliği doldurun," "Eğlenceli, ritmik ve pozitif şarkılarla enerji toplayın" ve "Cadı Evi gibi bir niş türü keşfedin" gibi ipuçlarını da önerir.

 Spotify, genel halkın yapay zeka çalma listelerini görmesini bekleyip beklemediği konusunda oldukça ketum davrandı. Bir Spotify sözcüsü, "Rutin olarak bir dizi test yapıyoruz," dedi.

"Bu testlerin bazıları genel deneyimimiz için yol açabilirken, diğerleri sadece önemli bir öğrenme olarak hizmet eder. Şu anda başka bir şey paylaşacak bir şeyimiz yok."

Editör: Enes Sapmaz