CyberPower’ın yeni Kinetic Serisi bilgisayarına ilk baktığınızda adeta canlıymış gibi gözüküyor. Nefes alıyor değil mi?

CyberPower’ın yeni kasası aslında hava akışı artırmak veya azaltmak için açılıp kapanan 18 ayrı otomatik bağlantı noktasına sahip. Aşağıdaki görüntüde de görebileceğiniz gibi Kinetic’in tasarımı oldukça sıra dışı ve adeta nefes alıyor gibi gözüküyor.

CyberPower, tasarımı açıklarken, bu kapakçıkların her birinin bir vidayı çevirerek yüzeyi hareket ettiren bir sıkma bileziğine bağlı olduğunu belirtti. Her beş saniyede bir sistem, sıcaklığı örnekleyecek ve havalandırmayı gerektiği gibi açacak veya kapatacak şekilde tasarlandı.

Örnek vermek gerekirse; kasa içerisindeki sıcaklık 70 derece ise, havalandırma delikleri kapalı kalacaktır ancak bunun üzerinde bir sıcaklıkta havalandırma hava akışını artırmak için hafif şekilde açılacaktır.

CyberPower’dan Nam Hoang, şirketin altı aydan fazla bir süredir farklı mekanizmalar ve aktüatörler üzerinde çalıştığını, ancak sonunda en sorunsuz ve en düşük profilli çözümü bulduğunu söyledi. Kasaya 360 mm’ye kadar radyatör sığabilir ve tam ATX anakartlar ve yedi adede kadar 120 mm fan veya beş 140 mm fan takılabiliyor.

CyberPower, Kinetic’in maksimum hava akışıyla ilgili olmadığını, bunun “akıllı hava akışıyla” ilgili olduğunu söyledi. CyberPower’ın dikkate almadığı, meraklılar için çok daha önemli olabilecek başka bir hava akışı türü daha var ve bu şık hava akışı. Yani, hava akışını sağlarken şık görünmek de önemli değil mi?

Şirket, Kinetic Serisindeki sistemleri bu yılın üçüncü çeyreğine kadar göndermeyi beklediğini ve talep olması durumunda kasayı kendi başına (yaklaşık 250 $’a perakende satış yapmayı umduğu) satmayı düşündüğünü söyledi.

OKUYUN  Tesla'dan yer roketi! 1,1 saniyede 100 km/sa hıza ulaşacak