KOU Racing takımı ilklere imza atıyor! Yenilikçi bakış açısıyla çevreci bir araç KOU Racing takımı ilklere imza atıyor! Yenilikçi bakış açısıyla çevreci bir araç

Türkiye'de son yıllarda otomotiv pazardı tam bir kaos haline dönüşmüş durumda. Araçlarda uygulanan fahiş fiyatlar, stok sıkıntısı, fırsatçılık gibi birçok konuda yaşanan olaylar için yeni bir düzenleme hazırlanıyor. 

Gazeteci Emre Özpeynirci'nin haberine göre, satın alınan sıfır arabanın satışına 6 ay süre sınırı ve kilometre kısıtlaması getirilmeye hazırlanılıyor. 

otomobill-002

Geçtiğimiz haftalarda Ticaret Bakanı Mehmet Muş, yaptığı açıklamada otomotivde fırsatçılığı engellemek için belli kilometre dolmadan veya süre geçmeden yapılan satışlara kısıtlandırma getireceklerini açıklamıştı. Özpeynirci'nin Bakan Muş ile görüşen OYDER Başkanı Altuğ Erciş'ten aldığı bilgiler ile bu kısıtlamaların detayları ortaya çıktı.

6 ay ve 5 bin kilometre şartı

Ticaret Bakanlığı'nın piyasaya düzen getirmek için uygulamaya alacağı kararlara göre artık satın alınan yeni bir aracın 6 ay geçmeden veya 5 bin kilometre dolmadan satılması yasaklanacak. Bu düzenlemeye uymanayanlar ise ciddi yaptırımlarla karşı karşıya kalacak.

Geçici bir düzenleme olarak düşünülen bu uygulama, şahıslara değil şirketlere yönelik bir düzenleme olacak.