Mastercard, kripto para kart programını genişletiyor Mastercard, kripto para kart programını genişletiyor

Coinbase, AppleiOS'taki Cüzdan uygulamasından NFT aktarımlarını kaldırmaya zorlamakla suçladı. Perşembe günü, Apple, NFT aktarımıyla ilişkili blok zinciri ücretlerinin uygulama içi satın alma sisteminden geçmesini istedi ve ona yüzde 30'luk bir kesinti sağladı.

coinbase (2)-2

Coinbase bu işlemlerin gerçeklelmesini imkansız buldu

Coinbase'e göre, bunun çeşitli nedenlerle gerçekleşmesi imkansız. Bunun arkasında yatan en önemlisi ise Apple'ın sisteminin kripto ile ödemeyi desteklememesi.

Birçok NFT projesinin kullandığı Ethereum gibi blok zincirlerinde, herhangi bir işlem bir ücrete tabi olacak ve bu da onu doğrulayan kişilere ödenecektir. Daha da önemlisi, ücretinin hiçbir kısmı Coinbase'e veya NFT'yi alan kişiye gitmiyor. Ücret ayrıca, kripto para biriminin fiyatı veya kaç kişinin işlemleri doğrulamaya çalıştığı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak her zaman değişim gösterebiliyor.

coinbase (1)-3

Bu gerçeğe rağmen, Apple'ın Coinbase'e NFT transfer sistemini olduğu gibi tutmasına izin verilmediğini söylemesi şaşırtıcı değil. Ekim ayında şirket, App Store inceleme yönergelerini, bölüm 3.1.1 Uygulama İçi Satın Alma altındaki bu yeni eklemeyle özellikle NFT'leri ele alacak şekilde güncelledi.